E-Plan ve Solidworks karşılaştırma

waswap

Üye
Değerli Arkadaşlar bu forum sayesinde insanlara yardım eden ustalarıma ve mühendis meslektaşlarımı saygılarımı iletirim.3D pano tasarımı yapılırken bu 2 uygulamada kullanılıyor lakin e-plan uygulamasında makro bulması zor gibime geldi.Bu 2 uygulamadan hangisini 3D pano tasarımında tavsiye edersiniz?

Eplan propanel, solidwork ile karsilastirinca ilkel kaliyor, cihaz logicmis, tutma noktasi imis, montaj yeriymis, zor isler ,,,,,,,,,,eplan makro bulamadigimizda ,bunlari 3d step formatimda indirip, propanelde tanimlayip, kayit etmek gerekiyor, ben altium ve propanelde bulamadigim, 3d modeli solidworkta cizip, import ediyorum,en dogrusu iki programida beraber kullanmak,

Eplan propanel, solidwork ile karsilastirinca ilkel kaliyor, cihaz logicmis, tutma noktasi imis, montaj yeriymis, zor isler ,,,,,,,,,,eplan makro bulamadigimizda ,bunlari 3d step formatimda indirip, propanelde tanimlayip, kayit etmek gerekiyor, ben altium ve propanelde bulamadigim, 3d modeli solidworkta cizip, import ediyorum,en dogrusu iki programida beraber kullanmak,
Ani öncelikle deneyimlerini benle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Sabahtan beri bir şeyle uğraşıyorum bir yardımcı olur musun? E-plan 3D pano tasarımı yapıyorum ama bir yerde takıldım ilerleyemiyorum aşağıdaki görseldeki psu'nun yönünü bir türlü değiştiremedim.Yani fotograftaki diğer elaman gibi dışarıya bakmasını istiyorum ama çeviremedim bir türlü..

Ekli dosyalar

• döndürme.PNG
    döndürme.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 13
Duzenle, cihaz lojigi,montaj yuzeyi, tanimla yolundan, montaj yuzeyini taninmalmaniz gerekir, komutu calistirip, raya temas edecek yuzeye tiklayin , ayrica Dincer beyden egitim alabilirsiniz,, kolay gelsin,

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri