E-plan Hakkında Acil Yardım

absente

Üye
Selamlar arkadaslar ;
benİm eplan hakkinda bİr İkİ sorum olcakti.
bİrİncİsİ proje cİzme denemelerİmde bİ yerde takili kaldim role kontagini bİr turlu bulamadim o nerden cikar (bİldİgİmİz 8 bacakli role ) dİgerİ İse eplanin bİr ozellİĞİ var İmİŞ ama ben bakindim bİr turlu bulamadim proje cİzİldİkten sonra projede kulllanilan klemenslerİ klemens numaralarini kullanilan malzemelerİ plc klemenslerİnİ gosterİyormus ben bunuda bİr turlu bulamadim eger bİlen arkdaslardan varsa yardimci olurlarsa sevİnİrİm Şİmdİden tesekkurler...

Merhabalar
Bende sizin gibi yeni başladım. Ben Eplan p8 üzerinde çalışıyorum. Şu anda 35 sayfalık bir proje çizdim bile. Hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama eplanda role kontağının bir devre üzerine nasıl konacağını size anlatabilirim sanırım. İşlem sırası şöyle: Mesela kontağını kullanmak istediğiniz rolenin kodu K1 olsun
project data/devices/navigator/(açılan penceerde altında list seçili olacak, filter yazan yerin altındada electrical engineering seçili olacak) çizdiğiniz resimde kullandığınız malzemelin listesi buradadır. K1 kodlu işareti tıkla/rolenin kontakları çıkacak. hangi kontağı kullanmak istiyorsanızüzerine sağ tıkla/place/multi line. şimdi kontak kursör üzerinde istediğiniz yere yapıştırın.
Diğer yol daha kolay. şöyleki
çizim sayfası üzerine sağ tıklayın/ insert sembol seçin/ istediğiniz sembolu seçin ve yapıştırın sonra K diye kon verirsiniz. İkinci sorunuza gelince ben daha o kadar geliştiremedim kendimi:)) Kolay gelsin

selamlar verdigin bilgiler için tesekkurler. bene ilk basta eplan 5,50 kullanıyordum fakat bulamayınca role kontagını eski surumdur belki yoktur diye turkce 6,1 i buldum ama bundada bulamadım heralde ben bi yerlerde yablıs birseyler yapıyorum belkide ama bide acıkcası 8,0 da denmek isterim eger download edebilecegim bir yer veya direk link ini ozelden atarsan sevinirim. şimdiden kolay gelsin basarılar eplan calısmalarında.

eplan electric p8 programını birtürlü indiremedim hangi siteden bulabilirim. windows 7 olduğundan dolayımı indiremiyorum cvp yazarsanız sevinirim.

POYRAZSOFT OTOMASYON SİTESİNDEN İNDİREBİLİRSİNİZ POYRAZSOFT BLOKSPOT

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri