Eş potansiyel topraklama iketken hesabı

Merhaba arkadaşlar eş potansiyel topraklama iletkeni hesabını bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Ekli dosyalar

• bara.jpg
    bara.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 39
  • BARA SEÇİM.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Teşekkur ediyorum ama cevabın bu olmadığını, eş potansiyel dengeleme bara hesabının nasıl yapıldığını sormak istemiştim. Faz iletkeni yada barasının yarı kesiti kadar olmalıdır diye bilgi var ama bunun tam bir hesabı olması gerekir

Teşekkur ediyorum ama cevabın bu olmadığını, eş potansiyel dengeleme bara hesabının nasıl yapıldığını sormak istemiştim. Faz iletkeni yada barasının yarı kesiti kadar olmalıdır diye bilgi var ama bunun tam bir hesabı olması gerekir
Faz iletkeninin yarısı dediğiniz şey bara kesiti için değil, topraklama iletkeni seçiminde kullanılır. İsmail kaşıkçının topraklama kitabını incelemenizi tavsiye ederim. Ayriyetten şunu daha açık hale getireyim;
Faz iletkeni 16mm2ye kadar toprak iletkeniyle aynı kesitte,
Faz iletkeni 16mm2-35mm2 arası(35mm2 dahil) toprak iletkeni 16mm2,
35mm2 sonrası için de faz iletken kesiti yarısı kadar toprak iletken kesiti olmalıdır
.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri