dvr ye siren bağlama

kaptan_031

Üye
slm bu siteyi bugün keşfettim. google de ararken. sitenizi çok beğendim. çalışmalarınızın devamını dilerim.
beni problemim şu elimde bir adet ALONE 4 LÜ DVR KAYIT CİHAZI (AOP-9004 PAL) var. iki tanede Okida EX-2020 harici siren var. Bunları camerada görüntü olduğunda siren çalacak şekilde bağlamam gerekiyo ama elimde hiç bir şema yok. birde bu bu şekilde bağlanırmı bağlanmazsa bu dvr hareket gördüğünde kendi içindeki küçük bir hoparlörden ses geliyor. Bu sesi sirene nasıl aktarabiliriz. bunun şemasıda işimi görür.

Ben problemİmİ ÇÖzdÜm.
teŞekÜr edİyorum.

ÇÖzÜm :

sİrenİn 12+ ya 12+ akim verİlecek
12- ye 12- akim verİlecek
trg ucuda dvr Üzerİnde relay no ya baĞlanti yapilacak

bu Şekİlde camerada hareket olduĞu anda sİren Çalmaya baŞlayacak.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz.
Arka arkaya mesaj atmak yasaktır.Degiştir butonunu kullanarak mesajınızı degiştirebilir veya güncelleye bilirsiniz.

Düzenleyen : Blacktooth

bu yaptığınız çok amatör bir alarm olur. 300 $ civarı bir masrafla tam profesyonel bir alarm almanız çok daha iyi olur... Çünkü hırsız alarm sistemlerinin dedektörleri hem hareket hem de ısıya duyarlıdır. Örneğin duvara dayalı bir halı devrildiğinde sistem alarm vermez. Ama siz bunu pc ile yapmaya kalkarsanız emin olun başınız çok ağrır..

krgzln arkadaşımız çok haklı. Sizi yanlış uyarılarla rahatsız eder. Ama yinede yapmak istiyorum derseniz basit bir transistör devresi ile direk veya röle kontrollü yapmanız gerekiyor. Yaptığınız devreye dvr kartınızı direk bağlamanızı tavsiye etmem. herhangi bir sorunda dvr kartınız bozulabilir. bunun için opto transistör kullanmanızda fayda var.

Arkadaşlar haklı,pikseldeki en küçük bir değişiklikte dahi alarm oluşur.Sinek uçsa bile...

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri