DVR Kayıt Cihazı Ağdan İzleme

selamün aleyküm ben pek anlamadım sanaldarbex-1 şimdi işyerime güvenlik camerasın bağladım dvr cihazıyla cihazım netli nettennden izlenebilme özelliği var ama bi uğraşiyorum bi şekilde bağlanamiyorum modemde bnde değil arkadaşımdan çektim bağlantıyı şimdi burdada bi tplink bağlayıp bi başlığı dvr diğeri ise pc bağladım dvr camera görüntüsünü pcde izlemek için ip adresi otomatik elle yapılandırma yapınca net kesiliyo bi kaç proğram indirdim dvr izleme proğramı dvr nin ipsini wep port dnssi falan hepsinide yazdım olmadı bi yardımcı olsanız çok mutlu olurum yane aynı ağa bağlı hem pc he dvr hani pcden hiç anlamiyorum deil ben 7 sene internet cafe işlettim az çok bilgim vardır ama ağlara gelince bağlantılara gelince pek anlamiyorum yardımcı olsanız çok sevinirim

aynısı yaptım olmadı abisi aynı ağ üzerinden çıkmıyo o verdiğin üsküdardaki dwr sayfası açılıyo ama benimki açılmıyo bi yardımcı olsanız

yazdıklarımı yanlış yeremi yaziyorum hiç cvp gelmiyo lütfen yardımmm

Sn. falkonn,

Probleminizi imla kurallarına dikkat ederek tekrar yazabilmeniz mümkün müdür acaba? Üyelerimiz okumakta zorlanmış olabilirler.

Saygılarımla,

dvr cihazımızı net üzerinden başka bir ağ ve pc den sabit internet ip si olmadan izlemek mümkünmüdür?

dvr cihazımızı net üzerinden başka bir ağ ve pc den sabit internet ip si olmadan izlemek mümkünmüdür?

Merhaba sayın wenoom ;
Evet mümkündür...sabit ip olmadığı için modem her kapanıp açılışta farklı bir ip alır, bu neden le her seferinde yeni ip ile giriş yapmak lazım ...Modem hiç kapanmazsa hiç bir zaman değişmeyeceği için...uzun süre aynı ip numarası ile giriş yapabilirsiniz...kolay gelsin.

Merhaba sayın wenoom ;
Evet mümkündür...sabit ip olmadığı için modem her kapanıp açılışta farklı bir ip alır, bu neden le her seferinde yeni ip ile giriş yapmak lazım ...Modem hiç kapanmazsa hiç bir zaman değişmeyeceği için...uzun süre aynı ip numarası ile giriş yapabilirsiniz...kolay gelsin.

cevap için teşekkür ederim,benim tamda merak ettiğim olayda bu.

izlediğimiz alandan uzak kaldığımızda,enerji kesintilerinde ip değiştiğinden tahmin etme olasılığımız çok zayıf ;D

bunu statik ip almadan çözebileceğimiz bir yol varmıdır?

yoksa telekoma gitmeye gebemiyiz :(

cevap için teşekkür ederim,benim tamda merak ettiğim olayda bu.

izlediğimiz alandan uzak kaldığımızda,enerji kesintilerinde ip değiştiğinden tahmin etme olasılığımız çok zayıf ;D

bunu statik ip almadan çözebileceğimiz bir yol varmıdır?

yoksa telekoma gitmeye gebemiyiz :(

Sayın wenoom ,

Statik ( Sabit) IP alınması gerekmez,DYNDNS desteği olan bir modem router ile hallolur.. IP kameraların herbirine modemden bir IP atamak ve her IP için bir modemde port yönlendirmesi yapmak..Dyndyn'den örnek ; kameram.dyndns.org

1. cam--kameram.dyndns.org:80

2. cam--kameram.dyndns.org:81

3. cam--kameram.dyndns.org:82

4. cam--kameram.dyndns.org:83

Hepsi bu....

Saygılarımla...​

s.a kolay gelsin arkadaşlar işletmemize panasonic ww*456.... panasonic dome kameralar ve birde kayıt cihazı kuruldu. daha önceden kurulu yine bir panasonic güvenlik kameraları ve kayıt cihazı mavcuttu .eski kayıt cihazı ve kameralara ağ üzerinden erişim yapabiliyoruz rahatlıkla...172.17....... ip adresi üzerinden bu yeni takılan kayıt cihazına erişim bir türlü olmadı kameraların ve kayıt cihazının arayüz -kontrol tusları hepsi geliyor ama sadece görüntü gelmiyor her işlem tamam ama malesef görüntü yok işyerimizde fortinet web filtreleme programı kullanılıyor bildiğim kadarıyla http portu 80 nolu port kullanıldığı için fortinet sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ayrıca eski kayıt cihazı üzerindeki kameralar ağ üzerinden rahatlıkla görüntülenip her türlü işlem yapılabilir iken yeni takılan kamera sistemini ve kayıt cihazından niçin ağ üzerinden görüntü alamıyoruz...görüntü hariç tüm kontrol ve kumanda paneli görüntülenebiliyor...eski sistemde kullanılan kayıt cihazı panasonic dijital disk recorder WJ-HD 316 A yeni takılan kayıt cihazı WJ-HD 616 BİLGİSAYARDAKİ TÜM AYARLARI SIFIRLADIM HERŞEYİ DENEDİM AMA MALESEF AĞ ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜ ALAMADIM....arkadaşlar cevap verirse cok sevinirim...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri