DVR HDD SORUNU ? LÜTFEN BİLEN BİRİ YARDIM ETSİN

karman28

Üye
arkadaşlar samsung 3.5'' 500gb hdd dvr taktıgımda kayıt yapıyor ama bir mühted sonra kayıt duruyor bende dvr kapağını açtım hdd biraz sıcaklamıştı dvr kapağı açıkken dvr yeniden başlattım va kayıt hiç durmadı. bende firmaya hdd geri yolladım hdd ısınmadan dolayı bir sıkıntı olduğunu söyledim ama onlar israrla bana böyle bir sıkıntı yok diyorlar sizce sıkıntı neden olabilir. dvr 2.5'' hdd takim dedim ama bana böyle birşeyin gercek olamayacağını söylediler..

FİRMA:(CENOVA GÜVENLİK)

HDD kayıt esnasında ısınması normal ama yaz aylarında havanın zaten sıcak olması ve HDD nin kendi ürettiği ısıdan dolayı korumaya geçiyor olabilir. Sorun şu ki HDD değiştiğinde aynı sorun olucak mı ? Fan koymanız mümkün mü ?

HDD kayıt esnasında ısınması normal ama yaz aylarında havanın zaten sıcak olması ve HDD nin kendi ürettiği ısıdan dolayı korumaya geçiyor olabilir. Sorun şu ki HDD değiştiğinde aynı sorun olucak mı ? Fan koymanız mümkün mü ?

hocam bütün malzemeyi müşteri aldı ben sadece uygulama yapıyorum cenova güvenlik ile müşteri beni konferans yolu ile konuşturdu cenova bana hdd sağlam oldugunu söylüyor dvr içersinde fan yok bende senin gibi dedim müşteriye ama müşteri kabul etmedi..
cenova güvenlik müşteri ile konuşurken böyle birşeyin imkansız olduğunu idda ediyor

HDD ler herhangi bir fiziksel arızası yoksa genelde 40 dereceye kadar dayanır. DVR programları veya cihazları diske sürekli yazarlar bence DVR cihazınızın diske erişimini sağlayan işlmeciyi netden araştırın belki o modelde bir defo söz konusu olabilir. Ayrıca elektronik cihazlarınızın tam sürüm kullanma kılavuzunu okursanız yok denizden şu kadar yüksekde, yok bu kadar yükseklikten az ve şu kadar nem oranı olan yerde çalıştırınız diye abuk sabuk metinleri görebilirsiniz.

Kolay gelsin...

hdd yeni mi acaba... eger kullanılmış hdd ise pc olan bir makinada format atmak gerekir...ayrıca Cenova aynı türdeki hdd daha once dvr dıhazında takmış mı...selamlar

cenovadaki teknik servis ile görüştüm bana hdd sağlam olduğunu ve şuan kendi dvr bağladıklarını söylediler bende merakla hdd gelmesini bekliyorum

hdd yeni cenova'dan alınmış

arkadaşlar samsung 3.5'' 500gb hdd dvr taktıgımda kayıt yapıyor ama bir mühted sonra kayıt duruyor bende dvr kapağını açtım hdd biraz sıcaklamıştı dvr kapağı açıkken dvr yeniden başlattım va kayıt hiç durmadı. bende firmaya hdd geri yolladım hdd ısınmadan dolayı bir sıkıntı olduğunu söyledim ama onlar israrla bana böyle bir sıkıntı yok diyorlar sizce sıkıntı neden olabilir. dvr 2.5'' hdd takim dedim ama bana böyle birşeyin gercek olamayacağını söylediler..

FİRMA:(CENOVA GÜVENLİK)

Harddisk i Seagate veya Wd kullan Samsunglar kayıt cihazlarıyla uyumsuz çalısıyorlar

western digitali tavsiye etmelerine karsın 3 yıldır nereye samsung wd taktıysam ya kafa vurdur ya kayıt durdu.
seageta de birrrr tane arza yok cok sukur
seageta den sasmayın

ısınmadan dolayı kayıt dursa cokkkkkk basımız agrırdı.sen harddiski badsector test filan yap.
By-CoD3rS
arkadasın dediği gibi samsunglar sıkıntılı

saten hdd dvr ile beraber cenovadan alındı onlar verdiler bende hdd geri yolladım israrla sağlam bi sıkıntı yok diyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri