Dvr Cihazı Besleme Hattı Problemi

ugur104073

Üye
Arkadaşlar merhabalar ;
Elimde hi3531 çipsetine sahip dvr cihazım var. Resimde gördüğünüz üzerinde 209 yazan parçalardan biri arızalanmış.Sanırım bir tür feedback içeren regülatör .Elimdeki hurda kartlardan aynısını bulamadım yerine kullanabileceğim piyasada bulabileceğim bi parça arıyorum şimdiden okuyan cevap veren herkese teşekkür ederim.Bu arada araızalı olan alttaki idi sökülmüş olan
2021-12-04-19-49-42.png

Texas in ürettiği switching regulator.

Parça adı TPS562209DDCR

Arayarak internette bulabilirsiniz. Datasheet sayfasına ekte ulaşabilirsiniz. Vaktiniz varsa cin den getirebilir siniz.

Ekli dosyalar

• tps562209.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 8
Teşekkür ederim Serkan bey bir türlü bulamamıştım sanırım aşina olmadığımdan.Bu tarz parçalar için tam adını bulmak ile ilgili bildiğiniz bir yöntem varmı acaba ?
Bu parçalar içerisinde yerine koyabileceğimiz varmıdır acaba rica etsem bunlara da göz atabilir misiniz ?

2021-12-04-21-04-52.png

Son düzenleme:
Texas in ürettiği switching regulator.

Parça adı TPS562209DDCR

Arayarak internette bulabilirsiniz. Datasheet sayfasına ekte ulaşabilirsiniz. Vaktiniz varsa cin den getirebilir siniz.
Rica etsem eklediğim parçalarla ilgili bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

Rica etsem eklediğim parçalarla ilgili bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

Merhabalar. Konu gözümden kaçmış. Pc başına geçince bakayim.

Benim bu parçaların tam adını bulmakla ilgili bir yöntem yok arama motorlarında araştırıyorum ama bazı arkadaşların elektronik smd kod arama siteleri var oralardan arıyorlar.

Merhabalar. Konu gözümden kaçmış. Pc başına geçince bakayim.

Benim bu parçaların tam adını bulmakla ilgili bir yöntem yok arama motorlarında araştırıyorum ama bazı arkadaşların elektronik smd kod arama siteleri var oralardan arıyorlar.
Tamamdır Serkan Bey cevabınızı bekliyorum çok sağolun

Teşekkür ederim Serkan bey bir türlü bulamamıştım sanırım aşina olmadığımdan.Bu tarz parçalar için tam adını bulmak ile ilgili bildiğiniz bir yöntem varmı acaba ?
Bu parçalar içerisinde yerine koyabileceğimiz varmıdır acaba rica etsem bunlara da göz atabilir misiniz ?

Ekli dosyayı görüntüle 83144

2021-12-04-21-04-52-png.83144

Merhaba,

AGME --MP1471A --Step-Down Converter
V5L -- 5 volt ldo regülator
V05 -- TVS diyot
ADJE -- MP1470GJ -- Switching Voltage Regulators 2A
AEJE --MP1471A --Step-Down Converter

Son iki tanesini net bulamadım.

Bu resimdekiler bu parça yerine olmuyor.

ADJE kodlu olan neden olmuyor peki
2021-12-04-21-04-52-png.83144

Merhaba,

AGME --MP1471A --Step-Down Converter
V5L -- 5 volt ldo regülator
V05 -- TVS diyot
ADJE -- MP1470GJ -- Switching Voltage Regulators 2A
AEJE --MP1471A --Step-Down Converter

Son iki tanesini net bulamadım.

Bu resimdekiler bu parça yerine olmuyor.
adje kodlu olanın ayak yapısı ve voltaj aralığı uyuyor gibi o neden olmuyor peki

ADJE kodlu olan neden olmuyor peki

adje kodlu olanın ayak yapısı ve voltaj aralığı uyuyor gibi o neden olmuyor peki

Evet doğru söylüyorsunuz. Ben bacak yapılarını takip ederken yanlış takip etmişim. Bu iki entegre birbiri yerine olur gibi. Haklisiniz.

Simdi datasheet sayfalarındaki temel şemaları tekrar inceledim yapıları aynı. Bu parçayı diğerinin yerine deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? Çalışacağını umuyorum. Hatta AEJE ve AGME olanlar da oluyor. Sabah sakın kafayla bakınca daha iyi oluyor insan. Kusura bakmayın. Bu 3 parça sizin aradığınız parça yerine oluyor gorunuyor.
images (5).jpeg
Screenshot_20211213-083751_Drive.jpg

Evet doğru söylüyorsunuz. Ben bacak yapılarını takip ederken yanlış takip etmişim. Bu iki entegre birbiri yerine olur gibi. Haklisiniz.

Simdi datasheet sayfalarındaki temel şemaları tekrar inceledim yapıları aynı. Bu parçayı diğerinin yerine deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? Çalışacağını umuyorum. Hatta AEJE ve AGME olanlar da oluyor. Sabah sakın kafayla bakınca daha iyi oluyor insan. Kusura bakmayın. Bu 3 parça sizin aradığınız parça yerine oluyor gorunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 83297Ekli dosyayı görüntüle 83298
Sağolun teşekkürler evet bazen olabiliyor yanlışlıkla.Bu parçayı koyacağım yerde çıkışında da düşük omaj farkettim yani başka bir kısadevre sonucu bu yanmış bunu koymadan önce bobün üzerinden bi voltaj enjeksiyonu yaparak ısınan ve kısadevre olan parçayı bulmayı amaçlıyorum onu çözebilirsem bu parçayı da koyup yerine deneme yaparak size bilgi vereceğim.Umarım ki kısa devre asıl işlemci tarafından gelmiyordur yoksa işlemciyi değiştirmek maliyet açısından oldukça zor gözüküyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri