dvd player tamir yardım lütfen

seyo_xx

Üye
selam arkadaslar dvd player deki subwoofer cıkıs entegresi yandı entegre tda 7449L. dvd nin içinde bu entegreden iki tane var.ikisinimi degıstırmelıyım yada + ucuna bir entegre - ucunada diger entegre mi baglıdır.acıklarmısınız bunu lütfen.eger böle bısı varsa ıkısını degıstırmelıyım.ne olur yardım

ikisini birden degiştirirseniz daha iyi olur. belki bozulma anında ötekide zarar görmüş olabilir. ikisininde aynı seriden olması daha uygun olur.

bu entegrenin cıkıs entegresi olmadıgı soylenıyor dogrumudur acaba

çıkış degil dijital kontrollü ses işlemcisi . max 10 v. la çalışıyor .

aziye kardes bu enteglerin baslarla alakası varmıdır sizce degıstıreyım mı

bu entegrenin yanmış olabilecegi bir ihtimalmi yoksa bariz birbelirtisi varmı ? nasıl bu kanıya vardınız. bunların bozulması daha sonraki ihtimal . önce çıkış entegresini , hoparlörü kontrol edin. biraz tecrübeniz varsa ugraşın yoksa problemi büyütebilirsiniz.

tda7449L dijital ses işlem entegresi
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/stmicroelectronics/6318.pdf

dvd playerların içinde eprom var modellere göre değişirmi bilmiyorum bi ara arkadaşımın bozulmuştu smd entegre idi atmel serilerinden onun eprom mu yedekleyip yeni eprom taktık sorun gözüldü ama arızadan emin olmak için tüm ölçümleri yapmış son ihtimal olarak onu yaptık ve sorun gercekden epromdaymış problem

bende bir katkıda bulunayım entegrenin soğlamlığı kontrol ettikten sonra değiştir yada değiştirme ama besleme ve çıkış bölümünde bulunan kondansatörleri değiştirmeni tavsiye ederim enerji vermeden sağlam entegreninde bozulmasını istemiyorsan...

öncelikle konuyla ilgilenenlere teşekkür ediyorum.aziye kardes subwoofer calısıyor ama cızırtılı vuruyor elektronik kartın üstünde baska entegre goremedım sizin dediklerinize görede tda7449L entegresi ses kontrol entegresi sorunun burda olma ıhtımalı yok mudur

birsey daha ekleyeyim subwoofer arkadaki mandallara lamba baglantıktan sonra woofer cızırtılı calısmaya basladı.onun için ses kontrol entegresinden suphelenıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri