Duy takılacak yerde sadece bir kablo var, buraya ampul nasıl takılır?

Merhabalar,
Yeni tasindigim evimin lamba yerine bir duy takayım dedim ama tek kablo var. Elimle içini iyice yokladım ama başka kablo yok. Birine sordum spot yeri dedi. Bu bölgeyi aydınlatmam gerek. Spot mu yoksa duy mu takmalıyım. Buraya nasıl takılır?
Herkese hayırlı işler
20210923_070208.jpg
20210923_070243.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
O kabloyu muhtemelen keseceksiniz.

Elinizde iki kablo olacak.

Tahmin yürütürsek kabloyu çeken arkadaş iki ayrı renkte kablo kullanmak yerine tek kabloyu ikiye katlayıp kablo kanalına ilerletmiş gibi görünüyor.

Tabi yerinde ölçüm ve kontrolleri yapılmalı.

spot koyacaksan kabloyu kesip bir tarafa spotu diğer tarafa spot trafosunu bağlayıp bağlantıyı tamamlarsınız.220de çalışacak armatür takarsanız kabloyu ikiye kesin faz nötr olayını bitirin.Kabloyu çektiğinizde ucu uzun süre gelmiyorsa elektrikçi sigortanın fazından alıp dönüp nötre bağlamıştır.

DİKKAT : İş güvenliği kurallarını unutmayınız .
İşe başlamadan önce yapacağız işi projelendirmek , sonra iş güvenliğini uygulayıp işe başlamak .

Standart elektrikçi işi. Kabloyu ortadan kesip o şekilde bağlayacaksınız. Yukarıda da söylendiği gibi elektrikçi tek kabloyu katlayıp bir ucunu nötre diğer ucunu anahtara girmiş.:mad:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri