Duvardan İnternet Almak

beltrin

Üye
Herkese merhaba. Odamda bir adet telefon prizi bulunuyor. Bu telefon prizini rj45 ile değiştirmek istiyorum ve oradan internet almak istiyorum. Prizin ortasındaki yeri söktüm ve fotoğrafı buraya ekliyorum. Arkasında 8 tane kablo olması gerekiyormuş galiba data prizi yani rj45 bağlayabilmem için doğru mudur? Bir de elektriği kesmem gerekir mi bu işlem için çünkü telefon prizini açmak için normal fiş prizini de sökmem gerekiyor. Teşekkürler.
unnamed.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Borudan kablo geçirme temalı mesajları okumanız adına paylaştım ;).

Yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat sorun şu ki o konuda bir prizden bahsedilmemiş. Benim odamda telefon prizi var cat 3 ve ben bağlanan kabloların ucuna cat 6 prizi takmak istiyorum. Ve sorum şu bu şekilde çalışır mı yoksa evdeki panodan ayrı bir kablo çekmeli miyim?
Cat3 kablo 16Mhz kapasitelidir. Cat5 veya Cat6 kablo ile değiştirilmesi hız sorunları yaşanmaması için gereklidir.

Cat3 kablo 16Mhz kapasitelidir. Cat5 veya Cat6 kablo ile değiştirilmesi hız sorunları yaşanmaması için gereklidir.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Prizin arkasına baktığım zaman 8 adet kablo görüyorum. Turuncu beyaz turuncu yeşil yeşil beyaz gibi. Yanlış bilmiyorsam vat 5 ve cat 6 sisteminde olan kablo bu. Direkt olarak rj11 e bağlanmış. Ben o rj11 i rj 45 ile değiştireceğim. Cat5e veya cat 6 kabloyla bilgisayarıma alacağım.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Prizin arkasına baktığım zaman 8 adet kablo görüyorum. Turuncu beyaz turuncu yeşil yeşil beyaz gibi. Yanlış bilmiyorsam vat 5 ve cat 6 sisteminde olan kablo bu. Direkt olarak rj11 e bağlanmış. Ben o rj11 i rj 45 ile değiştireceğim. Cat5e veya cat 6 kabloyla bilgisayarıma alacağım.
Telefon hattı olarak kullanılmışsa yüksek ihtimalle Cat3 kablodur.

Son düzenleme:
Telefon hattı olarak kullanılmışsa yüksek ihtimalle Cat3 kablodur.
Evet akşamüstü baktım ve maalesef ki öyleymiş. Evim katlı olduğu için onu çekmek de zahmetli bir iş sanırsam. Büyük ihtimalle alt kattaki salondan yukarıdaki odama ethernet kablosu çekeceğim duvara sabitleyerek.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri