duvar içi kablo tahribatı

Sana bir şey olmasın Vacip Deniz ustam. 7.'lik uç da neymiş... Sana değil 7'lik 100'lük uç feda olsun.:p

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba evde matkapla duvara delik delerken kaçak akım attı.Yalnız benimkinde farklı olarak sadece kaçak akım attı.başka hiçbir sigorta atmadı.kaçak akım kaldırdığımda herşey eskisi gibi çalışmaya başladı ve kaçak akım bı daha atmadı.duvar altındaki hangi kablo yada kablolara zarar vermiş olabilirim.bu kabloları değiştirme gerekir mi.

Merhaba evde matkapla duvara delik delerken kaçak akım attı.Yalnız benimkinde farklı olarak sadece kaçak akım attı.başka hiçbir sigorta atmadı.kaçak akım kaldırdığımda herşey eskisi gibi çalışmaya başladı ve kaçak akım bı daha atmadı.duvar altındaki hangi kablo yada kablolara zarar vermiş olabilirim.bu kabloları değiştirme gerekir mi.
Kaçak akımın atması için matkap ucunun faz ile topraklama kablosuna veya nötr ile topraklama kablosuna temas etmiş olma ihtimali yüksek.
Başka türlü kaçak akım atmazdı.
Matkap geri çekilince temas sona erdi ve KAR ı kaldırdınız bir daha atmadı normal.
Matkap ucu geri çekildi ve iletkenlik sona erdi.
Kablo değiştirilse iyi olur ama siz bilirsiniz tabi.

Kaçak akımın atması için matkap ucunun faz ile topraklama kablosuna veya nötr ile topraklama kablosuna temas etmiş olma ihtimali yüksek.
Başka türlü kaçak akım atmazdı.
Matkap geri çekilince temas sona erdi ve KAR ı kaldırdınız bir daha atmadı normal.
Matkap ucu geri çekildi ve iletkenlik sona erdi.
Kablo değiştirilse iyi olur ama siz bilirsiniz tabi.

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.deldiğim kısma dikkatli baktığımda sanki anten kablosu gibi ince bir kablonun koptuğunu görüyorum.yada tam göremediğim için bana öyle geliyor.anten kablosunu delmemde kaçak akımın atmasına yol açar mı. Saygılarımla

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.deldiğim kısma dikkatli baktığımda sanki anten kablosu gibi ince bir kablonun koptuğunu görüyorum.yada tam göremediğim için bana öyle geliyor.anten kablosunu delmemde kaçak akımın atmasına yol açar mı. Saygılarımla
Merhabalar.
Anten kablosu kaçak akımı attırmaz ama başka birşey olabilir mi acaba.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri