Duman dedektörü tavsiye edebilir misiniz ?

lisyantus

Üye
sevgili kontrolkalemi müdavimleri;

özellikle pille çalışan güvenilir bir duman dedektörüne ihtiyacım var.evimizde ısınmak için sadece elektrik enerjisi kullanıyoruz.zira 18 ve 12 btu gücünde iki klima ve bir de 11 dilimli yağlı radyatör var.

yatarken 12 lik klima ve yağlı radyatör çalışıyor sadece.annemin odasında yağlı radyatör var.

duman dedektörünü annemin odası için istiyorum.cihazın kullanma klavuzunda aşırı ısınma emniyeti olduğu yazıyor fakat Allah korusun ne olur ne olmaz.annem yaşlı zaten uykusu da ağırdır.

eğer gerçekten işime yarayacak bir cihaz önerebilirseniz hakikatten çok memnun olucam.en azından tedbirimizi almış oluruz..

yardımcı olabilecek arkadaşlara,abilerime ve değerli ustalarıma şimdiden çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Son düzenleme:
Duman dedektörü tamamda yağlı radyatör yerine orayada klima koy bence.

ekonomik olarak şu an klima almaya gücüm yetmiyor hocam..
daha doğrusu klima almaya derken iyi bir klima almaya.yani en az 9 ya 10 ya da 12 binlik kapasitede inverter, kendisini ısıtma konusunda kanıtlamış iyi bir klima nerden baksanız 1000 tl üzeri..öyle piyasada 1000 tl altı kendini ısıtma konusunda kanıtlayamamış bir markada almak bana pek mantıklı gelmiyor..her klima soğutur ama her klima şu karakışta ısıtamayabiliyor.almışken iyisini almak lazım bu satten sonra.ona da güç yetmiyor maddi olarak
enerji tasarrufu açısından tabiki klimalar rakipsiz ama yağlı radyatör hakikatten çok güzel ısıtıyor içerisini.bana şu an duman dedektörü lazım sadece.

iyi günler.

yerli malı halkın malı herkes onu kullanmalı...:).mavili elektronik cok güzel tse onaylı sensorler üretiyor fakat pil ile calısanı varmı bilmiyorum.

sevgili kontrolkalemi müdavimleri;

özellikle pille çalışan güvenilir bir duman dedektörüne ihtiyacım var.evimizde ısınmak için sadece elektrik enerjisi kullanıyoruz.zira 18 ve 12 btu gücünde iki klima ve bir de 11 dilimli yağlı radyatör var.

yatarken 12 lik klima ve yağlı radyatör çalışıyor sadece.annemin odasında yağlı radyatör var.

duman dedektörünü annemin odası için istiyorum.cihazın kullanma klavuzunda aşırı ısınma emniyeti olduğu yazıyor fakat Allah korusun ne olur ne olmaz.annem yaşlı zaten uykusu da ağırdır.

eğer gerçekten işime yarayacak bir cihaz önerebilirseniz hakikatten çok memnun olucam.en azından tedbirimizi almış oluruz..
yardımcı olabilecek arkadaşlara,abilerime ve değerli ustalarıma şimdiden çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

dostum seninde dediğin gibi duman dedektörü sadece dumanı algılar ve pilli dedektörlerde kararlı çalısmazlar illaki bir sistem kurmak istiyosan alev dedektörü kullanmalısın onunda pilli olanı varmı bilmiyorum ama komple bir sistem kurarak profesyonel bir sistem kurabilirsim..

servisinin hizmet kalitesine dikkat ederek tercih edebilirsiniz

EDS' nin alarm sistemlerine yangın+duman+ısı artışını algılayan kombine dedektörleri takabileceğin kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri var.

eds elektronik, yeri sanırım ümraniye tarafında, üretici

Peki benim sormak istediğim,eğer dumanı algılamak istiyorsanız dedektörü nereye bağlayacaksınız?Yani dedektörler tek başına çalışmaz.Onu bir yangın paneline bağlamak gerekir ki bu da çok maliyetli bir durumdur.Bence yukarıda arkadaşların dediği gibi radyatörü değiştirmek daha uygun bir çözüm olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri