DTR-10 Astronomik röle ile aydınlatma kontrolü nasıl yapılır.?

Gonuldenk

Üye
arkadaşlar merhaba,

Benim elimde de DTR-10 Astronomik röle var.
fakat programlama yapamıyorum.
bu röleyi kullanan arkadaşlar bana örnek bir program yazabilirmisiniz.?
yada ayar yapmanın pif noktaları nelerdir.

benim sokak aydınlatmasında kullanacağım röle astronomik zaman rölesi

Örn. gün doğumu 07:54 ise bu saatte C1 rölesi bıraksın gün batımı olan 17:46 da C1 rölesi çeksin.

bunu nasıl yaparım.:confused::confused:
yardımcı olurmusunuz.?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kullanım kılavuzuna baktın mı ? Olması lazım ... Ben daha önce bi takmıştım... Kullanım kılavuzu yeterli gibi...

Kullanmak malesef nasip olmadı arkadaşım.

meraba gonüldenk bu rölyi kullanırken ilk önce proğrama gir daha sonra sana c1 mi yoksa c2 soracak çalıştıracağın cihazı hangisine bağlarsan onu seç atıyorum ben aydınlatmayı c1 e bagladım
proğram
p1
p1 c1
çek( yakacaksan )=bırak söndüreceksen
zaman (satle çalıştıracaksan ) gün doğ (güneşin doğacağı saat)=günbatımı(güneşin battığı saat) seçim yap
atıyorum p1 e çek komutu vereceksin p2 ye bırak komutu vereceksin
daha sonra haftada çalıştırmak istediğin günleri soracak seçeceksin
p x proğram yüklenmiş oluyor.

Astronomik zaman ayarlı cihazlar Türkiyenin bölgelerini içine alan bir saat şablonunu içinde barındırıyor, bu saate göre yakma ve sönme gerçekleştiriyor,, Ancak dah ileri teknikle bu işi yapmakta mümkün elbette burda bir alternatif üzerinde durmak gerekirse sanırım şöyle olabilir;

WI-OLC Cihazı Özellikleri ve Avantajları :

• Hızlı ve Kolay kullanım arıza durumlarında kablo bağlantısı için zaman kaybı yok
  • 18 ayın sonunda kurumu kaara geçirir
  • Cihaza kablosuz bağlantı ile bağlanabilme ve progrmalarına wi-fi dan Müdahale edebilme
  • 365 güm için ayrı ayrı Akşam/Şafak vakti için program girebilme
  • Özel günler için ayrıca proğramlama özelliği
  • istenirse cihaza uzak noktadan bağlanabilme kolaylığı
  • Cihazı fotosel olarak Karanlık Olduğunda yan, aydınlık olduğunda sön olarakta proğramlama (Klasik Fotosel özellik)
  • Tüm cihazların bir biri ile konuşabilme özelliği
  • Yazılım arayüz proğramı ile yerinde bağlanıp proğramaları değiştirebilme (Kablosuz bağlantı)
  • Cihazları arayüz yazılımı ile gruplandırabilme, gruplara farklı çalışma zamanları atayabilme
  • Arızalı lambaların takipi
  • Kullanılan KWh hesaplama.

slm arkadaslar bendede dtr-10 var.kutusundan cıkan örnek programlar tarıh saat ve cografı konum ayarı yaptıktan sonra örnek programlar uygulandıgında sorunsuz hatta mukemmel calısıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri