Dtc100 - Dtc 2000 ısı kontrol sistemi ?

hepsi var hocam, şuan basit program yazıp ekrandan plc yi kontrol edebiliyorum. ek modüllere mudahale edemiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yaptığım Uygulamanın Dosyaları. İnceleyin
Uygulama Bölümleri;
On Off Isı Kontrolü
RS485 2 Adet İnverter Haberleşmesi
RS-232 Dop-A Ekran Hberleşmesi

Ekli dosyalar

• extruderPLC-HMI.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 164
Merhaba,

DTC modülleri PLC'ye takılabilen modüller değildir,
kendi içlerinde haberleşme adresi atanarak RS-485 modbus üzerinden okunup yazılır.

Genel olarak tavsiye olunursa;
DOP-B07S415 ekranın COM2 RS485 portu ile; PLC
DOP-B07S415 ekranın COM3 RS-485 portu ile; DTC1000+DTC2000 şeklinde konfigürasyon yapabilirsiniz.

Daha sonra ekran aracılığı ile DTC'lerden okunuduğunuz ısı bilgilerini PLC'ye data transfer makroları aracılığı ile aktarabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Soruların Olursa Yaz. Uygun Olduğumda Cevap Yazarım. Ayrıca Forumda İmdat Ataş Arkadaşımız var Delta Uzamanıdır Muhtemelen O da İlgilenecektir.

İmdat reisin hakkını ödeyemeyiz, bu güne kadar çok faydalandık.
dtc leri rs485 ile bağladım, gönderdiğin dosyalarda değişiklik yaparak (fazlalıkları kırparak) yüklemeleri yaptım.
yazma işlemini zannedersem yapıyor, okuma kısmında sabit 353 yazıyor, en alttada sensör kopuk yazısı yanıp sönüyor.

Ekli dosyalar

• le.rar
    5.1 KB · Görüntüleme: 54
yanlış Hatırlamıyorsam DTC universal Girişliydi. DTCom Programı İle sensör tipi ve iletişim Ayarları Yapman Gerekir

111.jpg

şansınımı birde deltaotomasyon da deniyim.

MERHABA DTC1000 yanına sağ tarafına kaç tane DTC2000 bağlayabilirim. 8 tane ısıyı (delta plc veya DTC ile) pt100 nasıl kontrol edebilirim.

Delta plc ile yapılan 40 bölge ısı kontrol örneğidir umarım faydası olur

Ekli dosyalar

• dtc 40 bölge kontrolü.zip
    20.3 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata