DT 9052 toprak ölçüm cihazının kullanımı

DOGAN__

Üye
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Fişe sokuyorsunuz,ekran kırmızı değilse,ekrandaki rakam,ohm cinsinden loop empedansıdır !Ekran kırmızı ise,toprak yok veya gerilim 220 volttan yüksektir.Fazın sağda/solda olduğu da
ölçü aleti üzerindeki işaretten takip edilebilir.

fahri abi hep 001 değeri okuyorum mavi ekran
bazı yerlerde kırmızı oldu oralarda sokturdum toprak takılı değildi.
birde 6 cm lik probu var onu nasıl kullancağımı anlayamadım

6 cm lik prob,seyyar ölçümler ! için,normalde hiç kullanılmıyor.Hep 1 göstermemesi gerekir.

abi sürekli 001 gösteriyor mavi ekran da banada bu garip geldi

abi bazı panolarda 008 ve 012 gibi değerler okudum yani bir sıkıntı yok şuanlık doğru ölçümler yapıyor.
teşekür ederim

Arkadaşlar DT-9052 cihazı kullanmayanlar lütfen yönlendirici yorum yapmasın.Yorumların çoğu maalesef yanlış
1- cihazı prize taktığınızda voltajı görürsünüz.ve topraklama varsa değerini görürsünüz.Yoksa ekran kırmızıya döner.
2-Bu cihaz loop empedansı ölçmüyor.
3-Arkaya takılan 6 m. lik kablo ile devamlılık testi yapabilirsiniz.Cihaz prizde takılı iken bu kablonun diğer ucunu topraklama tesisatına değdiriyorsunuz ve uyarı sesi alırsınız.Bu demekki topraklama hattınızın devamlılığı var.yani 2 ohm dan daha düşük bir değere sahip.merkezi topraklamaya kadar kopukluk yok
4-arkaya takılan bu kabloda voltaj vardır o yüzden prob ucu kapalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri