DSC Panel Resetleme Yardımı

alternatif resetleme metodu cihazla download software kullanarak baglantı kurup resetlemek.cünki cogu montajcı firma uzak baglantı şifrelerini fabrika ayarlarında unutur.

arkadaşım konuyu biraz daha açabilirmisin, kısa devreyi nasıl yapıyorum bu işin acemisiyimde çok teşekkür ederim...

Programlamı resetleme = > *8 5555 999 5555 999 #
Panele Reset Atma = > PGM ile Zone 1 Kısa devre et 10 sn voltaj ver....

yanı board (elektronık bord) uzerınde bulunan zone 1 klemensınden bord uzerınde bulunan pgm klemensıne bır adet kablo ıle baglıyosun daha sonra 10 sn kadar panele enerjı verıyosun

Son düzenleme:
alternatif resetleme metodu cihazla download software kullanarak baglantı kurup resetlemek.cünki cogu montajcı firma uzak baglantı şifrelerini fabrika ayarlarında unutur.

download software yapabilmek için insttaller kod ile uzak erişime paneli açman gerekmiyormu fabrika ayarı erişim kısıtlı diye biliyorum.

Arkadaşlar be dsc pc 1618 kaç tane kurdum bir tanesinde sistem kilitli açılıyor pgm 1 zone 1 kısa devre yaparak reset liyom bir türlü aktif yapamadım bilen varsa yardım etsin şimdiden teşekürler

Yeni seri 1618 vs panelleri resetlemek için tek yapabileceginiz klasik metodları kullanmak.Yani ya zone1 ile pgm1 i kısa devre edip enerjiyi kesip açmak,yada eger acemi biri cihazı programlamıssa download şifrelerini büyük ihtimalle degiştirmemistir,uzak baglantı kurarak resetleme yapabilirsiniz.Yanlız bunun için cihazın özel modemi md12 nin elinizde olması gerekir.Bu modemde ithalatcı tarafından herkeze satılmamaktadır.Downlink baglantısı ile(direk rs232 baglantısı ile) cihazı resetleyemezsiniz,çünki bu baglantıyı kurmak için cihaz program sayfasına girmiş olmanız gerekir.Eski tip panellerde (pc585 vs gibi) mühendis kilidi ile kilitli ise benim keşfettigim bir metod cihazı kandırmak.Cihaz ilk üretildiginde üzerindeki eeprom fabrikasyon olarak FF olarak atandıgı için cihaz bu bilgiyi gördümü sanki dogru şifre girilmiş gibi kabul ediyor.Bunun için kartın arkasındaki 24c serisi entegrenin (8 bacaklı) iki adet pad i uzatılmıs.Bunları enerji kesikken bir cımbız ile kısa devre ediyorsun,kısa deverede iken enerjiyi veriyorsun,dı dı dı dıt sesini duydunmu * 8 5555 giriyorsun ve ardından kısadevreyi çözüyorsun,ve süpppriiiiz cihazın içerisindesin.Mastır reset kodlarını girerek cihazı full fabrika ayarlarına cekip yeniden baslatıyoruz.İşte bu kadar.Yeni tip panellerde DENEMEYIN cihazı bozarsınız.Eski tip cihazları resetlemeye calısırkende cok dikkatli olun,sorumluluk kendinize ait.

Olmuyor arkadaşlar ne yaptıysam resetliyemedim.
hala *8 5555 yazıyorum kabul etmiyor
DSC PC 585 model

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri