DSC 1832 ile ilgili

esesibo26

Üye
Selam arkadaşlar. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.
Okulumuzda 2 tane DSC 1832 alarm paneli var. Bu arada neden 2 tane panel var anlamış değilim ama. Bir tanesi arızalı diye sökmüşler. Sonra ben pır dedektörüler taktım ama bir sıkıntı göremedim. Daha sonra bu panelin montajını yaptım. Ve dedektörleri seri bağlayarak zonelara bağladım. Şuan sistem çalışıyor. Yalnız benim sorunum şu bu iki panel birbirine yaklaşık 30 metre uzaklıkta ve 1. panelde telefon arama modülü var. Ben bu 2.panelden de uyarı gelince telefonla aramasını istiyorum. Bu yüzden 1.paneldeki telefon modülüne 2.paneldeki Bel- den kablo çeksem arama yapar mı? Bu konuda bilgilerinizi alabilir miyim

2. panele kablo çekiceksin belin + ve - sine rolenin + -sini bağlıcan alarm geldiğinde rolenin kontağı açılmış olcak rolenin kontak ucunu 1. panelin zonuna gir

anlamadım pek ama. 2.panelde telefon modülü yok

yardım edebilir misiniz acaba bu konuda cevaplarsanız sevinirim. Biraz açıklayıcı şekilde

Selam arkadaşlar. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.
Okulumuzda 2 tane DSC 1832 alarm paneli var. Bu arada neden 2 tane panel var anlamış değilim ama. Bir tanesi arızalı diye sökmüşler. Sonra ben pır dedektörüler taktım ama bir sıkıntı göremedim. Daha sonra bu panelin montajını yaptım. Ve dedektörleri seri bağlayarak zonelara bağladım. Şuan sistem çalışıyor. Yalnız benim sorunum şu bu iki panel birbirine yaklaşık 30 metre uzaklıkta ve 1. panelde telefon arama modülü var. Ben bu 2.panelden de uyarı gelince telefonla aramasını istiyorum. Bu yüzden 1.paneldeki telefon modülüne 2.paneldeki Bel- den kablo çeksem arama yapar mı? Bu konuda bilgilerinizi alabilir miyim

Bu konuda ALPX arkadaşıma katılıyorum..Biraz açıklayıcı olsun diye yazıyorum..
İş çok kolay ...2.panelden 1. panele 4x0,22 kablo çekeceksin..2.panelin bell - veya pgm sinden bir kablo ve + - yi de taşıyacaksın...
kablonun ucuna bir adet role bağlıyacaksın onu da boş zon varsa gir....24 saat zon yapabilirsin...2.panelde alarm oluştuğunda rölenin kontaklarından oluşturduğun zon açılacağı için arama modulu aramaya gecer.... + - yi taşımazsan olmaz...yada roleyi 2.panelin içine koy...Kolay gelsin..Saygılarımla...

+ ve - bel+ el - mi onu neden taşıyayım

Roleyi 2.panelin içine koyarsan + ve - yi taşımana gerek yok...sadece 2 tel kablo taşı yeter..Roleden gelen normalde kapalı kontaklar. zaten bel - den alacağın kabloyu rolenin - ucuna, rolenin + ucunu da aux dan al...rolenin normalde kapalı uçlarını 1.panele götür..Bu kadar ...En basit hali bu ...istersen daha zoru da var ama...PGM ile de yaparsın ama..programlaman gerek...

anladım alarmcisalim teşekkür ederim. Yani şu olacak herhangi bir alarm olduğumda röle çekecek kapalı kontaklar açılacak buda 1. panelin zoneda alarm oluşturacak değil mi? Bir sorum daha var pır dedektörler pencere üstünden odalara bakacak şekilde koyduğumuzda pencere kenarından geçen kedi vb. canlıları algılar mı? PIR dedektörü takarken nelere dikkat etmeliyiz?

2 panelden deki bell- al 1 paneldeki telefon arama modülünün tetiğine gir .. olay tammdır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri