DS1868 Dijital Potansiyometre Hakkında???

iverim

Üye
iyi günler;
ben proteusta bir dimmer devresi kurdum arkadaşlar.Pot olarak Dallas'ın DS1868 dijital potansiyometre entegresini kullandım fakat datasheetinden anladığım kadarıyla bacaklara 3-5V'tan fazlası verilmiyor ben bu dimmer devresini şebekede nasıl kullanabilirim? nasıl bir uygulamaya gidebilirim?? şimdiden teşkkürler..

iyi günler;
ben proteusta bir dimmer devresi kurdum arkadaşlar.Pot olarak Dallas'ın DS1868 dijital potansiyometre entegresini kullandım fakat datasheetinden anladığım kadarıyla bacaklara 3-5V'tan fazlası verilmiyor ben bu dimmer devresini şebekede nasıl kullanabilirim? nasıl bir uygulamaya gidebilirim?? şimdiden teşkkürler..

Trofo ile yada benzeri bir malzeme ile 5 voltu sağla entegrenin çıkışınıda transistor koy bununla triyağı kontrol edebilirsin.

entegrenin çıkışındaki transistör ile bu ayarı nasıl yapacağımı anlayamadım :confused:

bu devrede transistörü nerde ve ne amaçla kullanacağım??

bi fikri olan yok mu acaba?

Kardeş bişe sorcam. Sen bu devreyi hallettin mi ya. Ben kurdum aynısını başlangıç kısmını da hallettim. Ohmmeter çalışıyor(değiştirip kullandım). Fakat ampulu yakamadım?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri