drone kontrol mesafesini artırma

temayüz

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elektronikle amatörce ilgileniyorum. en fazla 40-50 metre mesafede kontrol edebileceğim bir drone yi daha uzun mesafeden kullanabilmek için ne yapabilirim? herhangi bir devre ilave ederek veya devrelerinde bir değişiklik yaparak daha uzak mesafeden kontrol edebilirmiyim. 1000-2000 metreden kullanmak gibi.

drone içinde alıcı kontrol devresine dahili ise hiç dokunmamanı tavsiye ederim.40-50mt lik bir drone nasıl oluyor bu arada merak ettim. çok basit birşey heralde yada RF yerine IR mi?

drone içinde alıcı kontrol devresine dahili ise hiç dokunmamanı tavsiye ederim.40-50mt lik bir drone nasıl oluyor bu arada merak ettim. çok basit birşey heralde yada RF yerine IR mi?

Evet basit bir yapısı var. Hiçbirşey yapamazmıyız mesafeyi artırmak için?

Bende syma x5 sw var. Ben hem kumanda hem de quadcopter Üzerindeki antenleri tam dalga boyuna getirdim ( mevcut olan yarım dalga idi ). Mesafesi en az %80 arttı diyebilirim .Ayrıca gözlemlediğim bir hususta şu ; manyetik alanlardan Ari olan kırsalda mesafe daha da artıyor .

Bende syma x5 sw var. Ben hem kumanda hem de quadcopter Üzerindeki antenleri tam dalga boyuna getirdim ( mevcut olan yarım dalga idi ). Mesafesi en az %80 arttı diyebilirim .Ayrıca gözlemlediğim bir hususta şu ; manyetik alanlardan Ari olan kırsalda mesafe daha da artıyor .
önerin için teşekkürler ama bana daha uzun mesafede kontrol etmek istiyorum

wifi sinyali arttırma yöntemleriyle aynı olmadı. youtube da bir sürü video var bununla ilgili "boost wifi signal" yazarsan

Antenleri nasıl tam dalga boyuna getirdiniz. Anlatabilir misiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri