drone kontrol mesafesini artırma

temayüz

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elektronikle amatörce ilgileniyorum. en fazla 40-50 metre mesafede kontrol edebileceğim bir drone yi daha uzun mesafeden kullanabilmek için ne yapabilirim? herhangi bir devre ilave ederek veya devrelerinde bir değişiklik yaparak daha uzak mesafeden kontrol edebilirmiyim. 1000-2000 metreden kullanmak gibi.

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
drone içinde alıcı kontrol devresine dahili ise hiç dokunmamanı tavsiye ederim.40-50mt lik bir drone nasıl oluyor bu arada merak ettim. çok basit birşey heralde yada RF yerine IR mi?

Konu Sah
T

temayüz

Üye
drone içinde alıcı kontrol devresine dahili ise hiç dokunmamanı tavsiye ederim.40-50mt lik bir drone nasıl oluyor bu arada merak ettim. çok basit birşey heralde yada RF yerine IR mi?
Evet basit bir yapısı var. Hiçbirşey yapamazmıyız mesafeyi artırmak için?

Haldun1

Katılımcı Üye
Bende syma x5 sw var. Ben hem kumanda hem de quadcopter Üzerindeki antenleri tam dalga boyuna getirdim ( mevcut olan yarım dalga idi ). Mesafesi en az %80 arttı diyebilirim .Ayrıca gözlemlediğim bir hususta şu ; manyetik alanlardan Ari olan kırsalda mesafe daha da artıyor .

Konu Sah
T

temayüz

Üye
Bende syma x5 sw var. Ben hem kumanda hem de quadcopter Üzerindeki antenleri tam dalga boyuna getirdim ( mevcut olan yarım dalga idi ). Mesafesi en az %80 arttı diyebilirim .Ayrıca gözlemlediğim bir hususta şu ; manyetik alanlardan Ari olan kırsalda mesafe daha da artıyor .
önerin için teşekkürler ama bana daha uzun mesafede kontrol etmek istiyorum

merttkan

Üye
wifi sinyali arttırma yöntemleriyle aynı olmadı. youtube da bir sürü video var bununla ilgili "boost wifi signal" yazarsan

E28T

Üye
Antenleri nasıl tam dalga boyuna getirdiniz. Anlatabilir misiniz.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,030
Kullanıcılar
390,474
Son üye
ismailsade36

Yeni konular