Dron batarya

Neyi tartışıyorsunuz? Dron 3,7v 380mAh bataryadan ne çekiyorsa e,uv 1200mAh bataryadan da onu çeker uçuşunu etkilemez araba aküsü olayinda 12v 60Ah akü yerine 12v 72Ah takmasinda sorun olmaz şarj sistemi onu besleyebilir yakin gerilim ve akimla şarj oluyorlar motoru yormaz yaktiği yakit değişmez bile çin ata sözü çalışıyorsa kurcalama .

Arkadaşlar dron larda kullanılan bataryalar Lipo bataryalardır. İlgili ürünler ile ilgili biraz bilgi vereyim. Lipo bataryalar üç temel büyüklükle tanımlanır.

1) S seri bağlı hücre sayısı batar yanın gerilimini belirler. Her bir hücre 3,7 Volttur. Buradan yola çıkarsak 1S batarya 3,7V 2S batarya 7,4V 3S batarya 11,1V şeklinde gider.

2) mA/h bu birim bataryanın nominal akımını ve depolayabileceği enerjiyi belirtir. Örneğin 2200 mA/h bir batarya 7920 joul enerji depolar. Nominal akımı 2,2A dır.

3) C kat sayısı. Bataryanın verebileceği maksimum akımı belirtir. Örneğin 2200 mA/h 20C bir batarya 2200X20 maksimum 44A akım verir.

Buradan şunu söyleyebiliriz.

3S 2200mA/h 20C bir batarya

Gerilimi 11,1 V nominal akımı 2,2A maksimum 44A enerji depolama kapasitesi 7920 joul diyebiliriz.

Boyut ve ağırlık sorununuz yoksa gerilim aynı olmak kaydıyla daha yüksek kapasiteli bataryalar alıcıya zarar vermez. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz .

yani 2200mA/h bir batarya yerine 4000mA/h 10C batarya yerine 20C batarya kullanabilirsiniz.

Seçimlerinizi buna göre yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Son düzenleme:
Neyi tartışıyorsunuz? Dron 3,7v 380mAh bataryadan ne çekiyorsa e,uv 1200mAh bataryadan da onu çeker uçuşunu etkilemez araba aküsü olayinda 12v 60Ah akü yerine 12v 72Ah takmasinda sorun olmaz şarj sistemi onu besleyebilir yakin gerilim ve akimla şarj oluyorlar motoru yormaz yaktiği yakit değişmez bile çin ata sözü çalışıyorsa kurcalama .
Belki biri neden yanar dediği halde cihazın oyuncağın yanmadığını açıklar ... açıklayabilir ... ya da özür dileyebilir. Mesajlara gülmekle olmuyor bunu tartışıyoruz :D.

Belki biri neden yanar dediği halde cihazın oyuncağın yanmadığını açıklar ... açıklayabilir ... ya da özür dileyebilir. Mesajlara gülmekle olmuyor bunu tartışıyoruz :D.

Bende hala ne dronun nede benim arabanın yanmama nedenini arkadasimizin aciklamasini bekliyorum. :p:p:D:)

Üzerin benzin atmadikca yanmaz surucu ve motorlar saglamsa ariza olma,yanma olma sansi yok suya duserse belki.

Yanacağını iddia eden arkadaşlar vardı. Hem de çok iddaalıydilar. Bir de yanlış bilgi paylaştıklarını kabul etseler.

Evet sonucu açıklıyorum.
Bataryalarin fotosunu cekerken bataryalari masada birakmistim. Cesaret edip takmadim. Saolsun benim cocuk yanlışlıkla bağlantısını yapmış yanma falan olmadi. Uçusuda gayet sağlıklı. Sorunsuz olarak bağlantı gerçekleş ti. Herkese ayri ayri teşekkür ediyorum.

Şanslıymışsınız bu her zaman geçerli bir durum değil. Bu sonuç herkeste aynı olmaz başkaları dikkat etsin. Kamerayı çıkarmadan uçabildiyse motor ve devreleri sağlamış demekki.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri