Dron batarya

Evet sonucu açıklıyorum.
Bataryalarin fotosunu cekerken bataryalari masada birakmistim. Cesaret edip takmadim. Saolsun benim cocuk yanlışlıkla bağlantısını yapmış yanma falan olmadi. Uçusuda gayet sağlıklı. Sorunsuz olarak bağlantı gerçekleş ti. Herkese ayri ayri teşekkür ediyorum.

Elinize sağlık gayet güzel bir sonuca ulaşmışsınız.

Şimdi sayın @izmirli_m den iyi bir açıklama bekliyoruz. Neden yanmadı acaba???

Neden çalışmasın ki ?
bu dron 100 ma ile çalışır
senin araç ta 12 volt
benim önerdiğim akü de 12 volt
arada ne fark var :)
@izmirli_m kardeşimle farklı bir terminoloji kullandığımızı düşünüyorum.

Çalışmaz hiç denememe gerek yok.:D:D:D
Ben bunu biraz daha ilerleteyim, 12V 200Ah olsa da araba motorunu çalıştırması için yeterli olmaz. Araba aküleri starter/başlatıcı sınıfına girer ve marş durumunda sıcakta ve soğukta marş motorunu çevirecek 420Ah ile 700Ah arasında anlık akım verirler. Arabaya starter sınıfında olmayan bir jel akü takarsanız marş motorunu motora ilk hareketi verecek hızda döndüremez ve motor çalışmaz. Çünkü anlık gereken akımı sağlayamaz. Herbirinin tasarım amacı farklıdır. Yani volt yeterlidir diyemeyiz. O voltla sağlanan akım burada önemlidir. Çünkü akım gerekiyor.

Burada anlaşılacağı üzere amper değerleri farklı.

Ayrıca imzamdaki formülleri adım gibi biliyorum. Bence siz yanıldığınızı kabul ediniz.
Hala amper değeri farklı diyorsun :)
Kardeşim o amper değil Ah
Anla işte kardeşim siz yanılıyorsunuz.
Benim söylediğim şey doğru :)
Eninde sonunda bunu herkes kabul edecek :)
Er yada geç anlayacaksınız :)

Hala amper değeri farklı diyorsun :)
Kardeşim o amper değil Ah
Anla işte kardeşim siz yanılıyorsunuz.
Benim söylediğim şey doğru :)
Eninde sonunda bunu herkes kabul edecek :)
Er yada geç anlayacaksınız :)

Hayır siz yanılıyorsunuz. Okumadığınız ve anlamadığınız için bu sorunu yaşıyorsunuz. Eninde sonunda siz anlayacaksınız. :D:D

Hayır siz yanılıyorsunuz. Okumadığınız ve anlamadığınız için bu sorunu yaşıyorsunuz. Eninde sonunda siz anlayacaksınız. :D:D
Ben olayın ne olduğunu zaten çözdüm.
Onun için inatla söylüyorum.
Bende sizin gibi biliyordum bir zamanlar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri