Dron batarya

Şimdi @kesmez ustam bu konuyu okuyor.
İnşallah benim anlattığım olayın ne olduğu konusunda bir cevap yazar :)

Benim eski arabanın aküsü 12 volt 60 amperlikti usta 72 amper taktı. Ama araba yinede çalıştı yanmadı :D:D:D Hala daha çalışıyor.

Bu dron neden yanacak acaba .. :D
Hala mantık aynı :) :)
Eninde sonunda benim anlattığım şeyin ne olduğunu anlayacaksınız da çok geç olacak :)
Senin arabaya 12 volt 5 ah bile yeterli :)

Hala mantık aynı :):)
Eninde sonunda benim anlattığım şeyin ne olduğunu anlayacaksınız da çok geç olacak :)
Senin arabaya 12 volt 5 ah bile yeterli :)

O zaman bu tüm otomobil endüstrisi bizi kazıklıyor. Tüm endüstriyi yerle bir ettiniz. Dikkat edin bu endüstri sizi yok etmesin. ;):p:D:D:D:D

O zaman bu tüm otomobil endüstrisi bizi kazıklıyor. Tüm endüstriyi yerle bir ettiniz. Dikkat edin bu endüstri sizi yok etmesin. ;):p:D:D:D:D
Bak o zaman şöyle bir şey yap.
bir tane 12 volt 9 ah bir akü al ve araca bağla :)
Araç çalışacak mı çalışmayacak mı görürsün o zaman :)

Bak o zaman şöyle bir şey yap.
bir tane 12 volt 9 ah bir akü al ve araca bağla :)
Araç çalışacak mı çalışmayacak mı görürsün o zaman :)

Çalışmaz hiç denememe gerek yok.:D:D:D

O değilde drona daha büyük pil takınca dron yanıyorda benim araba neden yanmıyor ??? Siz önce bunun cevabını verin. Sonrada küçük akü takmanın mantığını anlatın. Bizde öğrenelim ama bilimsel olsun. Laf kalabalığı değil.

Evet sonucu açıklıyorum.
Bataryalarin fotosunu cekerken bataryalari masada birakmistim. Cesaret edip takmadim. Saolsun benim cocuk yanlışlıkla bağlantısını yapmış yanma falan olmadi. Uçusuda gayet sağlıklı. Sorunsuz olarak bağlantı gerçekleş ti. Herkese ayri ayri teşekkür ediyorum.

Yukarıdaki mesajıma önce cevap verin :D:D
Bak sorunun cevabı senin imzan da :)
Bilmiyoruz öğrenmek istiyoruz derseniz baştacısınız.
Ama maksadınız laf sokmak ise boş yere uğraşmayın derim.
12 volt 5 ahlık bir akü ile 12 volt 500 ahlık akü arasındaki tek fark süre farkıdır.
12 volt 5 ahlık bir akünün watt değeri ile 500 ahlık akünün watt değeri bir birine eşittir.
yani 12 volt 5 ahlık bir akü 12 amper dir.
12 volt 500 ahlık bir aküde 12 amperdir.
her iki akünün vereceği güç 144 watt tır.
Bu bilgiye gözünüz ile güleceksiniz biliyorum.
Ancak bu doğru bir bilgidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri