Dremel tavsiyesi

Eren3553

Üye
Selamün aleyküm herkes iyi forumlar hobi olarak yada evde çıkan ufak tefek işler için Bi dremel almayı düşünüyorum fazla kalın olmayan metal saclari kesecebilecek tahta işlerinde şekil verebileceğim sorun çıkarmayacak Bi alet önerisi olan tecrübesi olan fikir verebilirmi daha önce dramel kullanmadım Google dan Bi ufak araştırma yaptım yanlış mi bilmem ama watti yüksek olan iyidir kiyaslamasiyla Bi kaç dremel buldum ama bütçem kısıtlı watti düşük olanında yanında ekstra malzeme var oda cazip geliyor zımpara v.b link paylaşmak serbest ise forumda bulduklarimi atıyım bütçem en fazla 240tl.

heifer gibi bir şey al, ben üzerinden geçiyorum hala dama demedi. ama azcık nazik ol fazla incitme, arada bir makineye sigara molası verdir.(sen içmiyorsan sigara molasını o versin soğusun anlamında)

1: Dremel aslında bir markadır.Bosch'a aittir.O yüzden ürünleri kaliteli ve pahalıdır.

2:Evde ufak tefek işler için dremel türü "el motoru" önerilmez.El Motorları hobi amaçlı ve oldukça ince işler içindir.Kaba işlere ne güçleri uygundur ne aksesuarları nede yapıları.(hatta her hobi için bile uygun değildir)Eğer evdeki tadilat-tamirat ve elektrik işleri.sökme takma,taşlama kesme işler için kullanacaksanız sarjlı vidalama daha uygundur.

3:El motorlarının yanında verilen aksesuarlar eğer proxon ve dremel markaları gibi kaliteli markalara ait değilse kesinlikle uzuk durun.El motorları gayet yüksek devirlerde döndüğü için (30 bin devir/dakika civarı) kalitesiz malzemenin patlaması,kopması eğilip bükülmesi iş güvenliği açısından,çabuk yıpranması,işi tam görememesi ise işin kalitesi bakımından başınızı ağrıtır.Bu yüzden motoru ne alırsanız alın ama aksesuarı kaliteli almaya çalışın.Hatta bazılarını imal etmeyi kendiniz yapmayı öğrenin (zımparalar gibi)

4:Watt değeri doğal olarak gücü gösterir.Ne kadar bir güce ihtiyacınız olduğu ise yapacağınız işle doğru orantılıdır.Metal işlemek ile ahşap işlemek farklıdır ama prensip olarak güçlü motor daha iyidir .Tabi birde o motorun nasıl yapıldığı.10 dakika çalışıpta elinizde kalacak güçlü bir motordan ise marka ama görece daha düşük güçte motor almanızı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri