Dord yolun deyisimi

ELNUR

Paylaşımcı üye
Ustalar selam .Klimdaki 4 yolun deyisimi nasil olur.Yardimci olurmusunuz?Nelere dikkat etmem gerek

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum ;

Değişim yaparken 4 yollunun gövdesini aşırı ısıtmamaya dikkat et. İçindeki piston metal değil teflon.. eritmemelisin.

Biz değişim yaparken 4 yolluya ince bir bezle iyice sarıp ıslatıyoruz. boru kaynaklarınıda hızlı bir şekilde yapıp ısının gövdeye ulaşmadan işlemi halletmelisin.

Kolay gelsin..

4 yolun govdesini suya salib yapa bilirimmi?

Bence eski 4 yolluyu sök... Yerine yenisini elle tuttur.. sonra 2 parmagının kalınlığında 1 metre kadar kumaş bez eski bez ayarla bunu 4 yollunun gövdesine sar iyice.. daha sonra ünitenin yanına musluğa bağlı hortum çek. bağladığın bezi biraz ıslat. Daha sonra kaynak işlemine geç. ısı 4 yoluya ulaştıkca hortumla hafif hafif bu bağladığın bezi ıslat. ama çok değil azar azar. Musluğu çok açma. Ben bu şekilde kaynatıyorum genelde.ve sıkıntı cıkmıyor.

Eğer 4 yolluyu suya daldırırsan kaynak yapacağın noktaları ısıtmakta zorlanabilirsin.. Borular ısınmaz kaynağı tutturamazsın kaynak teli topak topak olacaktır. ( bunuda denedik )

Evet abi Suya salinca kaynak yapamiyorum.Sen dediyin kimi edeceyim tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri