DOP-B07S200 de Kilitlenmeler Oluyor

Arkadaşlar yeni kurduğum bi sistemde, dop b07s200 kullandım. ilk başlarda sorun yoktu ama devreye alı artık üretime geçince 1 hafta sonra kitlenmeler olmaya başladı.
örneğin "push button" parmağımı çeksem bile basılı kalıyo e makine alıyo başını gidiyo tabi. o arda ekranda "stop" a ya da başka bişeye basamıyosun ekran kitleniyo. basmak istediğin butonlar kilitlenme açılınca aynı bilgisayardaki gibi peş peşe kaç kere bastıysan okadar bi anda tık tık tık basıyo =((
bu durumun sebebinedir ne yapmalıyım

şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sana tavsiveyem önce o butonu nasıl programladığına bir bak.mesela belki kalıcı buton olarak kullanmış olabilirsin.veya o buton için verdiğin adresi plc de başka bir yerde kullanmış olabilirsin ......gibi.eğer yazılımsal olarak bir sorun yoksa paneli teknik servisine götürmeni tavsiye ederim.deltanın panellerinde bazen sorun çıkıyormuş diye duymuştum ama şöyle birşey de duydum koşulsuz müşteri memnuniyeti .yani sana nedenini sormadan direkt olarak tamir veya değiştirme şeklinde yardımcı oluyorlar

program ve yazılımda sorun yok defalarca kontrol ettim. zaten önceden yapmıyodu böyle bişi =( hatta butonlardan birine işlem sonrası macro yazmıştım, belki o kastırıyodur diye düşündüm, onu da arka plana yazdım ama farketmiyo. devamlı olan bişey değil ama sık sık yapmaya başladı. arkaplan macro 512 satır sınırlı ve benim macrom 493 satır kullanıyor. acaba bu yüzden bi kasma yapabilrimi?

senden bi ricam var bede dop b serisi ile devre tasarlıyorum s7 200 kullanmak için yanlız dop b nin türkçe si varmı acaba

evet bütün dop hım lerde var ilk açmada optınstan (seçenekler) tıkla yapılandırmadan devam et karşına dil seçeneği çıkacaktır

Arkadaşlar bende Dop-b07s200 var program atıktan sonra kendisi firmware güncelledi ve şimdi iletişim kurulmuyor bütün portları ve bağlantıları denedim ama "hmi no response" diyor enerjiyi kesip tekrar verirken sys tuşuna basılı tutunca sağ alt köşede şunlar yazıyor ama hiçbirşeyde yapmıyor "BootLoader Ver1.00
"Enter USB Mode
Ne yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar bende Dop-b07s200 var program atıktan sonra kendisi firmware güncelledi ve şimdi iletişim kurulmuyor bütün portları ve bağlantıları denedim ama "hmi no response" diyor enerjiyi kesip tekrar verirken sys tuşuna basılı tutunca sağ alt köşede şunlar yazıyor ama hiçbirşeyde yapmıyor "BootLoader Ver1.00<br>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; "Enter USB Mode<br>Ne yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim <br>

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri