Dondurucu kısmı tam çalışmıyor

Ozaltin2

Üye
Selamün aleyküm herkese 16 yıllık buzdolabım beni bırakıyor galiba dondurucu kısmını açtığımda donuk ürünlerin buzlarının açıldığını fark ettim derece ile kontrolümde dolap çalışırken en soğuk -8,9 derece dinlenme modunda +1.1 derece oluyor alt tarafı deneylemedim daha neden olur acaba birde dikkatli baktığımda kapak tam kapanmıyor 10-15 cm bir köşesi birkaç mm açık kalıyor sebep bu olabilirmi fan çalışıyor ve bence çalışma süresi arttı bu aralarda

Enerji tasarruflu yeni nesil bir nofrost buzdolabı alın. Enerji tasarrufunuzla kısa bir sürede dolabınız bedavaya gelecektir.

Selamün aleyküm herkese 16 yıllık buzdolabım beni bırakıyor galiba dondurucu kısmını açtığımda donuk ürünlerin buzlarının açıldığını fark ettim derece ile kontrolümde dolap çalışırken en soğuk -8,9 derece dinlenme modunda +1.1 derece oluyor alt tarafı deneylemedim daha neden olur acaba birde dikkatli baktığımda kapak tam kapanmıyor 10-15 cm bir köşesi birkaç mm açık kalıyor sebep bu olabilirmi fan çalışıyor ve bence çalışma süresi arttı bu aralarda
marka model nedir

Kurtarma şanşı yokmu sizce

16 yıllık dolap kapısının şaftı kaymış. 90 yaşında kadına makyaj yapmaya benzer değmez. Bende olsa anlamama rağmen kesinlikle uğraşmam. İlla da yapacağım diyorsanız öncelikle dolap içine sıcak hava girişini önlemeniz gerekir.

Dondurucu kapak Menteşesini taşıyan kosebent parça egilmis olabilir.yerinden sokup dışarıda dikkatli bir şekilde düzeltilirse olur kanaatindeyim.bu işlem yapıldıktan sonra kapak kapalı iken contaya çepeçevre sıcak su dökerek contanin yüzeyi Opmesi sağlanabilir. Son anlattığım işlem ile ilgili internette videolar mevcut.

Son düzenleme:
dinlenme modu???

bir nf buzdolabı termostat yapması için dondurucu bölümünün en az -16 ya da -18 dereceyi görmesi lazım.o dereceyi bulmadan dolap dinlenmez.ancak timer 8-10 saatte bir defrosa soktuğu zaman dolabı o zaman durur.

bu model dolapta bakımcı arkadaşın dediklerini kontrol edin onlarda bir sıkıntı yok ise sizin motorun yanında bulunan petekte çürüme meydana gelmiştir iyi bir tamirci ile 250-300 tl arası bir fiyata değiştirttirebilir vede gaz koydurdunuzmu uzun ömürlü olur.

hemen dolabı değiştir diyenleride hiç ama hiç anlayamıyorum.ortalama bir buzdolabı 4000-5000 tl arası kolaymı kazanılıyorki bu paralar hemen değiştirilsin deniyor..

dinlenme modu???

bir nf buzdolabı termostat yapması için dondurucu bölümünün en az -16 ya da -18 dereceyi görmesi lazım.o dereceyi bulmadan dolap dinlenmez.ancak timer 8-10 saatte bir defrosa soktuğu zaman dolabı o zaman durur.

bu model dolapta bakımcı arkadaşın dediklerini kontrol edin onlarda bir sıkıntı yok ise sizin motorun yanında bulunan petekte çürüme meydana gelmiştir iyi bir tamirci ile 250-300 tl arası bir fiyata değiştirttirebilir vede gaz koydurdunuzmu uzun ömürlü olur.

hemen dolabı değiştir diyenleride hiç ama hiç anlayamıyorum.ortalama bir buzdolabı 4000-5000 tl arası kolaymı kazanılıyorki bu paralar hemen değiştirilsin deniyor..

16 yıllık dolap bir tarafını yaptirsan başka tarafı patlar. 50 yıl çalışan AEG dolapta gördüm ama yapacagin masrafa deymez. Elektrik faturasindan edeceğin tasarrufa bir o kadar daha versen 4 senede amorti eder. Buzdolabı önemlidir arızada çöpe artıkların cabası. Tecrübeyle sabittir Ucuz etin yahnisi olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri