domak pompa arızası

swat62

Üye
iyi günler bnde 2 adet domak marka su pompası mevcut 2 gün önce bilmediğimiz bi sebepten dolayı 2 adet kontaktörü ve bi termiği yandı arızalı olanları değiştirmem rağmen motor koruma rölesi start vermeme engel oluyor yani kırmızı ışığı yani röle ışığı ve birde rölede bulunan ptc ucuda acaba sorun faz sırasındanmı yoksa ptc ucundanmı kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
faz sıralarını karıştırdıysan ondan olabilir veya fazlardan biri eksik olabilir faz sırası rolesindense faz yönlerini değiştir kolay gelsin..

faz sıralamalarını bütün kombinasyonları değiştirip denedim ama yanlız sonuç alamadım rölenin kırmızı ışığı sürekli yanıyor ve yol vermiyor motora

devrede sorun olduğunu yazmışsın belki bu esnada rölede bozulmuş olabilir yedek varsa denemek daha mantıklı gibi..kontağını köprü yapınca sistem normal çalışıyormu

bu konu hakkındsa bilgisi olan yokmu ?

ışığın yanma sebepleri fazlardan birisi yok fazların yönü ters voltaj yüksek voltaj düşük en son cihaz arızalı

bnde cihazdan şüphelenmiştim teşekkürler

hayırlı akşamlar depoda su varmı fltörün varsa oda pompayı korur.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri