dogru akım sigorta seçimi

Dogru akim ve ac akimda farklilik gosteriyor akim hesaplama formulleri
I=P/U dc akimda
I=P/U×cosφ tek fazli dc akimda
I=P/√3×U×cosφ uc fazli dc akimda
Bu sekilde hesaplanir hepsinde farklilik gosteriyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu konu başlığı altında konuşulan her mevzuyu herkesin yeterince anladığını düşünüyorum . Zaten sizin gibi kalbur üstü bir mühendisin anlamamasına ihtimal dahi vermiyorum. Bu noktadan sonra konuşmanında Allah ın verdiği değerli nefesi boşa harcamak olacağını düşünüyorum. Tekrar herkese iyi akşamlar....

Ah be güzel kardeşlerim benim hangi evde 50-60-70 tane 2x18w var :D birazcık realist olun !

Ah be güzel kardeşlerim benim hangi evde 50-60-70 tane 2x18w var :D birazcık realist olun !
Bu arada ben 50 tanede olsa B bağlardım , yük yoğunluğunun yük karakteristiğini değiştireceğini düşünüyorsak bu lambalardan 45 tanesinin yanmayıp 5 tanesi yanarsa ne olacak?

Sanırım konutlardan değil ; harici aydınlatmadan bahsediyor .

@Hırçın 41 hocam; burada geçen harici aydınlatmayı ne olarak anlıyorsunuz?

Ben iç tesisat dışındaki yol aydınlatması, sokak aydınlatması olarak anlıyorum.

Eğer harici aydınlatmadan kasıt ev dışı mekanlarda yapılan fakat iç tesisatı da kapsayan anlamına geliyorsa, ben öyle anlayamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 29981
Buradaki tabloyu incelediğimizde harici bir aydınlatmadan değil evlerde, iş yerlerinde her yerde kullanılabilecek lambalardan bahsediliyor diye anlıyorum.
@Hırçın 41 hocam; burada geçen harici aydınlatmayı ne olarak anlıyorsunuz?

Ben iç tesisat dışındaki yol aydınlatması, sokak aydınlatması olarak anlıyorum.

Eğer harici aydınlatmadan kasıt ev dışı mekanlarda yapılan fakat iç tesisatı da kapsayan anlamına geliyorsa, ben öyle anlayamadım.

What do you say !
You've understood nothing!

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri