Dogalgaz flexi borusu ile set ustu ocagin akilalmaz iliskisi

neon2121

Üye
Yeni taşındığım eve aldığım ankastre ocağın gaz bağlantısını yapmadan fişini taktığımızda bir sorun yokken gaz flexini yuvasına değdirdiğimiz anda role sigorta atıyor. ne elektrikci ne dogalgazci ne servis anlayabildi bunu hepside birbirini sucluyor ve gelmiyorlar.bunun cozumu nedir arkadaslar allah rizasi icin yardim

Ocaginiz yeni mi ? (Sıfır mi ?)
Ayni prize deneme amaçlı örn. Ütü takınız metal kısmını gaz flexsi yuvasına degdiriniz KAKR yine atacak mı?

Doğalgaz borusu bir yerde şase yapıyor bir kabloya temas ediyor galiba. Aklıma ilgi gelen bu. Oraya atılan bir vida kabloya felan denk gelmis olabilir. Boruyu tutan kelepçelerden bahsediyorum. Bunda anlamayacak ne var bilmiyorum. Hata doğalgazcinin ama elektrikcide bunu anlamadıysa ne diyeyim. Yani baska ihtimal göremedim ben. Bilen varsa yazsın bende merak ettim şimdi.

tekrar elektrikci cagiracam duzelirse haber ederim

Doğal gaz borusu üzerinde elektrik akımını ölçün. Akım varsa yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi kelepçe çivisi elektrik kablosu üzerine çakılmıştır

Yeni taşındığım eve aldığım ankastre ocağın gaz bağlantısını yapmadan fişini taktığımızda bir sorun yokken gaz flexini yuvasına değdirdiğimiz anda role sigorta atıyor. ne elektrikci ne dogalgazci ne servis anlayabildi bunu hepside birbirini sucluyor ve gelmiyorlar.bunun cozumu nedir arkadaslar allah rizasi icin yardim
O
Ocagını taktığın prizde toptak hattı yerine nötr den Topraklama yapmış olabilirler ocağı başka mutfak haricinde başka bir prize tak uzatma kabyoyla öyle bir dene

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri