Doğru entegre seçimi yada arduino seçimine yardım

merhabalar öncelikle olmasını istediğim olay şu ben güç verince belli bir süre çalışacak ve duracak sonrasında tekrar güç verdiğimde aynı haraketin tam tersi yönünde çalışacak ve duracak yani ;
1. basış sağdan sola gidecek duracak
2. basış soldan sağa gidecek duracak
bu ileşlem imkanını sunacak bir entegre yada hangi arduino kartını almam gerekiyor.
şimdiden yardımlarınız için teşkkürler

Elektronik bilgin varsa bu işlem bir D flip-flop ve bir VE kapısı entegresiyle hallolur ve çok ucuza malolur. Eğer bilgin yoksa bir tane klon arduino nano al yazılımı çok kolay uğraştırmaz.

Elektronik bilgin varsa bu işlem bir D flip-flop ve bir VE kapısı entegresiyle hallolur ve çok ucuza malolur. Eğer bilgin yoksa bir tane klon arduino nano al yazılımı çok kolay uğraştırmaz.
okuldan yaptığımız basit bredbord ve pcb kartlar yaptığımız devreler kadar var elektronik bilgim
hocam bide d flip flop yada and entegresiyle yaparsak hareket sınırını nasıl yapabilirim yani bi sure çalışma yada belli bir mesafe çalışma sınırlamasını nasıl yapıcam bu entegreleri derslerimzde yeni gördük yön mantını kafamda az da olsa oturtura bildim ama belli bir süre yada mesafe sınırı nasıl ekleyebilirim
okuldan yaptığımız basit bredbord ve pcb kartlar yaptığımız devreler kadar var elektronik bilgim

hocam bide d flip flop yada and entegresiyle yaparsak hareket sınırını nasıl yapabilirim yani bi sure çalışma yada belli bir mesafe çalışma sınırlamasını nasıl yapıcam bu entegreleri derslerimzde yeni gördük yön mantını kafamda az da olsa oturtura bildim ama belli bir süre yada mesafe sınırı nasıl ekleyebilirim
son zaman işi olarak role ile olur dimi bu işlem yada öyle çok mu zor dolambaçlı yapmış olurum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri