Doğru Akım ve Devre Analizi

Fatmaaaa

Üye
DADA dersini en iyi şekilde nasıl anlayabilirim bu dersle ilgli sorunlarım var hoca sınavda 1 direnç fazla koysa aklım karışıyor soruyu çözemiyorum nasıl bi derstir bu yaa :(

AA daha zordur, DA işin başıdır Allah kolaylık versin. Sizin için zor olan herkes için zordur. Mükemmeli yakalamak en zorudur.

en basiti doğru akım zaten.. iyi öğrenmessen aa da iyice karışır.. kayağa en uzak noktadan başla aklın karışmaz hiç. sadeleştirme yaparak ilerle

Veysel28 yapcağın işlem verilenleri tek tek bir kenara yazarak soruda ne istiyor istediğine ulaşmak için nerelerden geçmen gerek onu düşünerek herşeyi kaanda sırala ve çözmeye başla derimmm... şahsen ben öğle yapıyordum

Kolay bir derstir öncelikle kafana takma, dersi ben anlatsaydım problemin kalmazdı, ben bu dersi bilgisayar mühendisliği okuyan arkadaşlarıma 3 saatte anlattım, tabi o sıralar bilgilerim tazeydi, hepsi geçtiler, daha doğrusu işi anladılar. Şimdi ne anlattığımı bende pek hatırlamıyorum ama o günkü kaynak önüme konsa 1 gün çalışıp sınava hazır hale gelirim, kitap değerli hocam Mustafa YAĞIMLI 'nın kitabıydı, derside ondan almıştım.

sayın arkadaşım anlamadığın noktalar ne ise yardımcı olalım,onu yaz bence.anlamıyorum , ne demek.?o okulu neden okuyosun ozaman.?kirşof kim ne yapmış araştır.ohm kanununuda ezberle...saygılarımla.

eski kitap satan yerlerde F.Y Eralp in d.a devre analizi kitabını bulmanı tavsiye ederim.öğrenmeni kolaylaştıracaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri