Doğalgaz borusu ve spot

TolgaAras

Üye
Merhaba arkadaşlar evimizde mutfaktan gecen dogalgaz borusunu sanki bir kiriş gibi tavanda alcipan ile kapattim ve spot yerleri actim acaba herhangi bir gaz kacagindan elektrik hattiyla temas etme ihtimali olabilir mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar evimizde mutfaktan gecen dogalgaz borusunu sanki bir kiriş gibi tavanda alcipan ile kapattim ve spot yerleri actim acaba herhangi bir gaz kacagindan elektrik hattiyla temas etme ihtimali olabilir mi ?
Sorun olacağını sanmıyorum ama herhangi bir nedenle dağıtım şirketi tarafından tekrar gaz kaçağı kontrolü yapılmak istenirse herşeyi kırmak zorunda kalırsınız . Boruların boyanması konusunda bile sorun çıkardıklarını duydum . Tabi şirketten şirkete değişir .

Bi elektrik kaçağı olsa hemen kaçak akım atar zaten ama gaz kaçağı icin tabi evde herhangi bir gaz dedektoru yok maalesef

Kesinlikle yapmamalısınız, zaten Gaz Hattı'nı sabit çözümle kapatarak risk almışsınız. Bir de altından Elektrik Tesisatı geçirip Spot takmak "açık yaraya tuz ekmek" olur. Led Spotların ucuz markalarda yangın çıkarma riski çok yüksektir.
Şahsi fikrim kesinlikle yapılmamalı.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/led-spot-alev-aldı.133207/

Son düzenleme:
Ayrıca her türlü elk ve gaz tesisatı arasında belli mesafe bırakılması veya ek izolasyon olması gerekir, şartları tam bilmediğimden araştırmanız veya direk gaz şirketine danışıp bilgi almanızda fayda var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri