doğal gaz topraklaması

usta_54

Üye
slm bina içi döşenen doğal gaz borularında aşırı ısınma tespit edildi,bir noktasında doğal gaz borusuyla bina yapında kullanılan demir ile doğal gaz borusu arasında temes olduğunu tespit ettim binadki sıtatik enerjiyi doğal gaz borusnn topraklaması ile toprağa aktığını düşünerek teması kestim ısınma kesilmiş olsa dahi dün gece de doğal gaz borusunda ark olduğunu(kıvılcım attığını söylediler..üstelik bunu binanın komple enerjisini kestikleri halde yaptığını söylediler ark yapılan nokta doalgaz kutusuna çok yakın olduğunu için topraklamadan ilişkisinide kestim. sorunumz bu, agdaş firmasda..doğal olarak tehlike varsaymı ile binanın komple doğal gazını kestiler sorum şu .... bu ark neyden ileri gelebilir.enerji tamamen kesik olduğu halde elektriksel bir konu olmadığını düşünüyorum bina eski yapıt olduğundan dolayı temel topraklaması bulunmuyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Binanın tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor.Doğalgazın topraklamasının ayrı olmaması gerekir.Kontrolu EMO ya yaptırabilirsiniz.

arızayı buldum nötür toprak arası temas varmış ,nötürle toprak arası gerilim doğalgaz topraklamsndan boşalma yaptığından vede topraklama kutusundaki topraklama gevşek olmasndan ark yapmasına sebb veriyormuş ölçü aletiyle yaptığım kontröller sonucu nerde temas var nötür toprak arası olması gereken gerilim ve nötür toprak arası kısadevre olup olmadığı bulunduktan sonrası teması ayırdım ve herşey normale döndü ... bu tür tesisatlarda doğalgaz topraklama hattınn nötr le bağlantısınn olmamasına dikkat edilmesi varsa ayrılması gerekiyor ..sonrasında büyük sıkıntılara yol açabiliyor bilgilerinize diyip yardmcı olan arkdaşlara tşk ediyorum hayrlı işlerinz olsun inşallh.

Binanın tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor.Doğalgazın topraklamasının ayrı olmaması gerekir.Kontrolu EMO ya yaptırabilirsiniz.
Doğalgaz topraklamasının bina topraklamasından ayrı olmayacak mı? Ben mi yanlış anladım?
Normalde ayrı olur diye biliyordum.

Yukarıda bir ustamınız aynı olur diye yazmış ondan yazdım. Ben de ayrı olur diye biliyorum.

slm bina içi döşenen doğal gaz borularında aşırı ısınma tespit edildi,bir noktasında doğal gaz borusuyla bina yapında kullanılan demir ile doğal gaz borusu arasında temes olduğunu tespit ettim binadki sıtatik enerjiyi doğal gaz borusnn topraklaması ile toprağa aktığını düşünerek teması kestim ısınma kesilmiş olsa dahi dün gece de doğal gaz borusunda ark olduğunu(kıvılcım attığını söylediler..üstelik bunu binanın komple enerjisini kestikleri halde yaptığını söylediler ark yapılan nokta doalgaz kutusuna çok yakın olduğunu için topraklamadan ilişkisinide kestim. sorunumz bu, agdaş firmasda..doğal olarak tehlike varsaymı ile binanın komple doğal gazını kestiler sorum şu .... bu ark neyden ileri gelebilir.enerji tamamen kesik olduğu halde elektriksel bir konu olmadığını düşünüyorum bina eski yapıt olduğundan dolayı temel topraklaması bulunmuyor

Ona yakin bir arızaya girmiştim doğalgaz borusunda ısınma oluyor diye enerjiyi tümden kesmistim sıkıntı devam etti ağdaş tüm binanın gazını kesti..arizayi en son buldum doğalgaz borusu binanın bir noktasında noture temas ediyormuş .teması ayırıp kontrolünü yaptıktan sonra ağdaş çağırılarak gaz acimini tekrar yaptılar...sizdeki gibi hem isinma hemde ark yapiyordu..gaz borusu bina demirine temasında bile aynisi oluyordu noture teması kesinlikle olmamalı..

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri