Doğal Gaz Borusu ısınıyor

krcbyli

Üye
Arkadaşlar
10 dairelik apartmanda 2 dairenin doğalgaz boruları ısınıyor
4. katta bulunan dairenin mutfak kısmında yangın çıkmış.
daire giriş ve apartman ana pano da topraklama ölçümü yaptım herşey normal görünüyor
yangın çıkan dairede KAK var 40 A. 30 mA. fakat atmamış
yarın apartman ana panosuna 40A. 300mA. lik KAK montajlarını yapacağım

bu problemi daha önce yaşamış arkadaş varmı aramızda, problem hakkında düşüncelerinizi yazarmısınız.
teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaçak akım olması önemli değil kaçak akımın görevini yapması önemli!arızalı veya içinden köprü atılmış olabilir kaçak akımı bağladıktan sonra mutlaka seri lamba ile test ediniz faz-toprak arasında lamba yakmaya çalıştığınızda atıyor mu?Topraklama çalışıyor mu diye!Kombilerden eğer binada topraklama yoksa elektrik kaçağı oluşuyor benim başıma geldi daha önce benim daireye gelen topraklma kablosu sayaçların oradan kesilmiş sanırım biri yanlışlıkla kesmişti bütün toprak hatlarında elektrik görünüyordu doğalgaz borusu dahil topraklamayı bağlayınca düzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri