DOĞAL GAZ MIKNATIS BAĞLANTISI

Arkadaşlar doğalgaz borularına mıknatıs bağlanıyormuş fatura az gelsin diye bununla ilgili deneyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Başkaları hile yapmadan ne geliyorsa ödüyorken sen hile yaparsan bunun adı hırsızlık olur vede yaptığın suçtur...

valla manyetik alanla tasarruf olacağına inanmıyorum

Arkadaşım sorumu dikkatli oku !! ben hileden basetmiyorum sen hiç televizyon izlemezmisin orada doğalgaz faturasını düşüren mıknatıs satıyorlar yasal olmasa nasıl satıyor ?? peki amerikada doğal gaz borularına mıknatıs takmayı mecburi hale getirmeyi amaçlıyor o neden??

sayın mühendisbey arkadaşım benim bildiğim ve araştırdığım kadarıyla kombiye giden boru üzerine iki adet zıt mıknatıs yapıştırılıyo.bu mıknatıslar kombiye giden gazın yoğunluğunu azaltarak tasarruf sağladığını öğrendim. ama ne derece sağlıyor uygulayıp denemek gerekiyor tabiiki. genius arkadaşımızda mıknatısı elektrik sayaçlarında olduğu gibi sayaca konacağını zannetti istemeyerk yanlış anladı tabiiki yoksa bizlerde her türlü kaçak kullanıma karşıyız.slm.

Neodyum mıknatısmı acaba bu borulara geçirilen mıknatıslar.

vay be mıknatıstaki keramete bak.kombi üreticileri yüzde 2 tasaarruf yapması için günlerce çalışıyor.taksınlar mıknatıs ne uğraşıyorlar.
TR de satılan elektrik gaz su deterjan tasaarruf cihazlarının hepside yalan dolan siz siz olun kanmayın

sayın mühendisbey arkadaşım benim bildiğim ve araştırdığım kadarıyla kombiye giden boru üzerine iki adet zıt mıknatıs yapıştırılıyo.bu mıknatıslar kombiye giden gazın yoğunluğunu azaltarak tasarruf sağladığını öğrendim. ama ne derece sağlıyor uygulayıp denemek gerekiyor tabiiki. genius arkadaşımızda mıknatısı elektrik sayaçlarında olduğu gibi sayaca konacağını zannetti istemeyerk yanlış anladı tabiiki yoksa bizlerde her türlü kaçak kullanıma karşıyız.slm.

teşekkürler

Ramazan arkadaşım su tasaruf cihazı yalan değil musluğu bağlanıyor . bu cihaz sadece suya basınçlı hava karıştırarak bu işi çözüyor

Başkaları hile yapmadan ne geliyorsa ödüyorken sen hile yaparsan bunun adı hırsızlık olur vede yaptığın suçtur...

Sayın Mühendisbey yukarıdaki yazımda bu işi sahtekarlık olarak söyledim bu doğru olmayabilir ancak bu yöntemi evlerde kullanılan elektrikten tasarruf etme cihazları gibi düşünüyorum... Konuyu araştırdım ama teknik olarak tatmin edici veriler bulamadım... Yani sonuçta sadece vatandaşı dolandırmak için ortaya atılmış bir fikir olabilir...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri