Dizüstü bilgisayarlarda seri port için...

Merhaba,

Bitirme projemizle ilgili olarak step motoru bilgisayardan kontrol etmemiz, bu motora bağlı mobil kameradan da bilgisayara görüntü aktarımını sağlamamız gerekiyor. Bunun için seri port kullanmaya karar verdik. Yalnız şöyle bir problemimiz var, laptoplarımızda seri port çıkışı yok.

USB to RS232 mi kullanmalıyız, yoksa PCMCIA to RS232 mi?

Genelde USB to RS232 dönüştürücülerin çok problem çıkardığı ve yavaş kaldığı söyleniyor. Önerileriniz nelerdir?

3-4 farkli marka kullandim; sorun cikaran USB-RS232/485 cevirici daha bana denk gelmedi. Ama sorun yasadigini soyleyenler var. Yanlis kullanimdan mi yoksa urunun sorunlu olmasindan mi kaynaklaniyor, bilemiyorum.

En az 6-7 tane usb to rs232 converter aldım. Hiçbirinden performans alamamıştım. En son aldığım converter her türlü projede hakkını verdi. Çünkü uzakdoğu değil, Alman malıydı. İçerisinde driver cd si vardı fakat kaybettim. Ancak windows 7 kullanıyorum. Converter ı taktığımda sistem otomatik internetten driveri bulup yükledi. Link aşağıda. Markası Bimel. Bazı teknoloji marketlerde (vatan, gold vs) bulmanız mümkün.

BİMEL DA-70146 USB-RS232 ÇEVİRİCİ*Aparatlar-Kartlar

bimel-da-70156.jpg

fabrisio arkadaşıma katılıyorum ben de aynı cihazı 2 senedir kullanıyorum bir sorunum olmadı.ama profesyonel bişi diyorsan moxa marka.....

hız problemi versiyondan kaynaklı sanırım geneli v 1.0 yada 1.1 .
2.0 deneyen varmı?

iletişim hızı olarak usp 1.1 veya usp 2 olarak aramayın. usp her şartta sizin istediğiniz hızı verir. ama seri portlar 19200 baunt hızını geçemez.

arkadaşlar dönem tezi olaarak bilgisayarlı uzaktan kumandalı model araba kontrolü yapcm fakat tam bilgi bulamadım usbden gelen bilgiyi pıc 16f84 le nasıl okutmam gerekyo

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri