Dizüstü Bilgisayarınızda Yapacağınız Uygulamalar (Tasarruflar)

tekin126

Profesyonel Üye
diz ustu kullananların dikkatine bataryanızın uzun ömürlü olmasını ıstermısınız işte sıze uygulama batarya fiyatı 200-300 tl arası bir UPS 80-200 tl arası bilgisayarınızı %90 evde sabıt yerde kullanıyorsanız bataryayı çıkarın UPS uzerınden adaptorunuzle bılgısayarınızı besleyın elektrık kesıntılerınden bılgısayarınız enaz bir saat etkilenmez bataryanızı şarjlı (dolu)tutmayı unutmayın şarjli pillerın bellı kapasıtede doldurulup boşalmada görev yapamaz duruma geldığını bılıyoruz evde sabıt yerde pil ile çalışmak mantıklı değil bataryanızın ömrü uzun olsun:)

bataryanızı şarjlı (dolu)tutmayı unutmayın şarjli pillerın bellı kapasıtede doldurulup boşalmada görev yapamaz duruma geldığını bılıyoruz Burada tam olarak ne demek istediniz anlamadım.

batarya boş olursa dolu bataryaya gore daha fazla deforme bozulma olur dolu tutmak daha mantıklı
bataryanızı şarjlı (dolu)tutmayı unutmayın şarjli pillerın bellı kapasıtede doldurulup boşalmada görev yapamaz duruma geldığını bılıyoruz Burada tam olarak ne demek istediniz anlamadım.

Peki laptop bataryası yüzde kaça gelince şarja takmamı önerirsin.

Son düzenleme:
Bu uyarı proğramdan proğrama değişiyor hem kullanıcıda bunu değişebiliyor.Hatta hiç uyarı vermemesini bile ayarlanabilir.

ben bilgisayarınız örnek 15 dk sonra kapatılacak uyarısı çıkıncaya kadar kullanıyorum
Bu uyarı proğramdan proğrama değişiyor hem kullanıcıda bunu değişebiliyor.Hatta hiç uyarı vermemesini bile ayarlanabilir.

Tamam teşekkürler.

Şimdiye kadar laptoplarımı bataryasız kullandım. 4-5 yıllık olanlarda bile bataryanın kapasitesi hiç düşmemişti. Fakat bazı markalar (IBM gibi) bataryasız çalışmıyor.

sende uyarı ver diye ayarla sorun çözülsün muhalefete gerek yok bence. yüzde su kadarken şarja taktığında ömür uzar diyede birşey yok. sen yarıda takma yeter. yüzdeliğin okadarda önemi yok. sana en fazla 5 şarj kazandırır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri