Disec swich

ugurcocuk

Üye
Arkadaşlarım bir sorum olacak Disec swich ne işe yarar mesela ikili lnb yerine geçermi? Canaktan çıkan kabloyu çoğaltıp da iki farklı tv yi çalıştırırmı

disec swich iki uyduyu yani hotbird ve türksat uydularını senin receiver tek kablo ile girmeni sağlar.

iki faklı tv yi swichle çalıştıramazsın receiver yakarsın tek çanaktan iki uydu çalıştırabilmen için ya çift çıkışlı lnb alman gerek yada (tek çıkışlı ama kabloya ek yapabileceğin tipte lnb koyman gerek )
parantez içinde yazmış olduğumu daha önce denemedim.sadece bir duyum. bilgisi olan arkadaşlar varsa bizide bilgilendirsin

Peki bir sorum daha var dsmart kullanıyorum bütün kanallar gayet net gösteriyor trt 1 hd ve dsmart film kanallarını göstermiyor ara ara gidip geliyor verdiği hata ise kanalda yada sinyalde hata var ancak benim.paketim bu kanalları kapsar bazen gösteriyor bazen dediğim hatayı verir bu neden olabilir

sinyal kalitesi ile alakalı olabilir çanak ayarı aslında çok hassas bişeydir günümüzdeki çanakçı arkadaşlar %80e kadar ya ayarlarlar yada ayarlamazlar bundan kaynaklıda olabiltr yada çanak bağlantı yeri sabit değil oynuyorsa da yapabilir.

Yok çanak gayet sağlam bu yeni olmaya başladı acava lnb açısı ile alakalımıdır

Yok çanak gayet sağlam bu yeni olmaya başladı acava lnb açısı ile alakalımıdır

oda olabilir. bu iş çok basit ama bi okdar da hassas başka türlü çanak anten takanlar para kazanamaz :D

Peki ben amatör olarak bunu nasıl ayarlarım yani lnb açısını

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri