Dirençler hakkında

madevill

Üye
merhabalar benim sorum su olacak internette gezerken dirençlerden yapılmış bir ısıtıcı gördüm kullanılan malzemeler 12v 5 amperlik bir adaptör ve 75 ohm 2 wattlık 24 adet direnç paralel bağlanarak yapılmış ben bunu 12 v 2 amper yada 1.2 amperlik bir adaptöre nasıl uygularım 24 adet olacak şekilde kaçlık direnç kullanmalıyım linkteki videoda nasıl yapıldıgı var yardımcı olursanız sevinirim

Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Omaj ve guc hesabı yapmadım ama 5 amperlik bir trafo ile maksimum 60 watt isi alırsınız.

Sözünüzden ayni isi 1.2 amperlik adaptörü yapmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu isi kuluçka makinesi için dusunuyorsaniz 1.2 amperlik bir adaptör ile 1 yumurtaya yetecek isi urwtebilirsiniz belki.

Bende büyük bir şey düşünmüyorum 1.5 lt saklama kabına yapacam birde 75 ohm 2 watt direnç bulamadigimdan dolayı alternatif arıyorum verdiğiniz bilgi içinde teşekkür ederim

O zaman denemek istiyorsanız 12 volt 15 watt bir lamba bulup adaptorunuze bağlayın. Direncle filan kafanızı karıştırmayın. O lamba zaten adaptörü verdiği tüm enerjiyi kapalı ortamda ısıya donusturecektir.

Hem önüne şeffaf cam yaparsanız iki görevi ayni anda yapmış olursunuz. Hem içeriyi aydınlatmak hemde ısıtmak.

Ancak bu lamba ile icerisi ne kadar ısınır deneyip görmek lazım. Bir sey kaybetmezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri