Direnç Hesaplama Programı [vers. 2]

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
turk yazılımcıların hazırladığı bir direnç heseplama programı daha ekliyorum arkadaslar

indirmek için: ==>>Tıklayın

direnc27sh.gif

Ekli dosyalar

• Direnc2.rar
    354.2 KB · Görüntüleme: 37
Arkadaşlar yersiz olacak ama acil gerektiği için buraya yazdım. Benim derdim kondansatörlerle herbirinin üzerinde farklı bişeyler yazıyor. bir kısmının değerini buldum ama üzerinde 047 gibi zarzor okunanı bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

ya arkadaşlar aslında konuyla direk alakalı değil ama ; bir ara bi siteye denk gelmiştim; kullanağımız LED sayısını ve gerilimi giriyorduk hangi direnci kullanmamızı hesaplıyordu.buna benzer bir program varmı?

Arkadaşlar elimde 7 renkli direnç var bu konuda yardım edebilirmisiniz.

Cep telefonları için olanı da yerli mühendislerce yapılabilir aslında, cebinden telefonunu çıkarıp hatırlayamadığı direncin değerini hesaplayan ustaları gözümün önüne getirdim bi an :)

Selam arkadaşlar.Ben bu dıreçlerin kullanım alanları ve kullanım şekli konusunda bilgi sahibi değilim.Forumda bu konuyla alakalı açıklayıcı paylaşımlar varmıdır.Yoksa bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilirmiyim.Herkese hayırlı çalışmalar.

program güzel, ama programı android telefonlar ve ıphone lar için uyarlanabilirse çok dahayararlı olur.

teşekkkürler bu program 10. sınıflar için faydalı olacaktır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri