Direnç

Soruda ne isteniyor anlamak mümkün değil. elinizde bir direnç var onu mu okumaya çalışıyorsunuz. Bir devrenin veya elemanın direncini ölçmeye yada hesaplamaya çalışıyorsunuz.

Bu soru çok havada kalan bir soru olmuş, yine de karanlıkta kör döğüşü yaparak ihtimaller üzerinden cevap vereyim;
a) Devrede yanmış ama değerleri zar zor okunan yanık bir dirençse direnç kodlarını çok dikkatli okuyarak yanmış direncin renk kodlarından omaj değeri yine bulunabilir.
b) Bu direnç hesabı eğer LED direnç hesabı içinse https://320volt.com/led-calistirmak-icin-seri-direnc-hesaplari/ LED 'in akım sınırlama direnci bu hesaplayıcıdan (LED calculatorle) bulunur.
c) Renk kodlarına bakılıp bu direncin değeri merak edildiyse direnç renk kodlarının tablo karşılığından bu direncin okunan renk kodlarına göre karşılık gelen omajı bulunur. Aklıma şu an bunlar geldi. Kolay gelsin.

Soruyu anlayan varsa bana bi anlatabilir mi?
Resimi yükleyemedim
Resimi yükleyemedim
Resimi yükleyemedim
Yada yükledim sistem
bu soruya cevap yazmayacağım, hatta sesli bile düşünmeyeceğim. sonra bana kızıyorlar. çünkü benim az gelişmiş beynim, böyle yüksek gelişmiş beyinlerin sorularında error veriyor
Özür dilerim ability ne desen Haklısın resmi yüklememiş direnç yanmış renk kodları okunmuyor nasıl tesbit edebilirim

Son düzenleme:
Resimi yükleyemedim

Yada yükledim sistem

Özür dilerim ability ne desen Haklısın resmi yüklememiş direnç yanmış renk kodları okunmuyor nasıl tesbit edebilirim
bak güzel insan, bizler burada herkese yardım ederiz elimizden geldiğince. ilk baştaki soruyu sorduğun postu "Direnç değerini nasıl bulurum" bir de sen oku ve cevap ver. neyin direnci nerededir hangi kartta ne işlev görüyor karta ac mi dc mi giriyor vb daha onlarca soru var arkasında bizler müneccim değiliz, ne kötü söz söylemek isteriz nede kırmak. ama lütfen sorularımız mantık çerçevesinde olsun. resim yüklemek için, ilk önce o resmin yazdığın makinede olması lazım ve alltaki dosya ekle tuşuna basarak resmin yolunu gösterirsin ve yüklenir.
ben tamirciyim, yanık dirence bakarım ve etrafını kontrol eder eş değeri benzeri var mı onu kontrol ederim, yoksa üzerindeki renk kodlarını okumaya çalışırım veya devre çizimini bulmaya çalışır oradan bakarım. buradaki değerli ve benden daha bilgili ustalar ise konumundan ne işe yaradığını bilirler ve değerini benden daha hızlı bilirler. burada forumda küçükten büyüğe herkesin bir ustalığı var ve hiç kimse de bilgisini paylaşmaktan çekinmez. bir direnç bile olsa sistemin çalışmanı engeller, bulmak yardım etmek için lütfen bizlerin anlayabileceği bir şekilde soru soralım.

bak güzel insan, bizler burada herkese yardım ederiz elimizden geldiğince. ilk baştaki soruyu sorduğun postu "Direnç değerini nasıl bulurum" bir de sen oku ve cevap ver. neyin direnci nerededir hangi kartta ne işlev görüyor karta ac mi dc mi giriyor vb daha onlarca soru var arkasında bizler müneccim değiliz, ne kötü söz söylemek isteriz nede kırmak. ama lütfen sorularımız mantık çerçevesinde olsun. resim yüklemek için, ilk önce o resmin yazdığın makinede olması lazım ve alltaki dosya ekle tuşuna basarak resmin yolunu gösterirsin ve yüklenir.
ben tamirciyim, yanık dirence bakarım ve etrafını kontrol eder eş değeri benzeri var mı onu kontrol ederim, yoksa üzerindeki renk kodlarını okumaya çalışırım veya devre çizimini bulmaya çalışır oradan bakarım. buradaki değerli ve benden daha bilgili ustalar ise konumundan ne işe yaradığını bilirler ve değerini benden daha hızlı bilirler. burada forumda küçükten büyüğe herkesin bir ustalığı var ve hiç kimse de bilgisini paylaşmaktan çekinmez. bir direnç bile olsa sistemin çalışmanı engeller, bulmak yardım etmek için lütfen bizlerin anlayabileceği bir şekilde soru soralım.

Teşekkür ederim about sağol HAKLISIN USTAM

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri