Direk Tepe Kuvveti Hesaplama Programı

 • Konbuyu başlatan ikayserili
 • Başlangıç tarihi
Konu Sah
ikayserili

ikayserili

Profesyonel Üye
Katılım
10 Ocak 2007
Mesajlar
1,091
Puanları
383
Yaş
36
Konum
Ürgüp
program çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık şirketimizde ben dahil en az 20 kişi kullanmaktayız. ancak bu program üzerinde 3xSW+(Alpek-AER) kablo seçimi yapılamamaktadır ve her bölgede alpek için tepe kuvveti nötr'ün 8-10-12 katları olarak değişkenlik göstermekte bununla ilgili seçim yapma olasılığı koyabilirmisiniz? Ayrıca direkte bulunan her AG ve OG hatlar için ayrı ayrı kopma belirlemede (Ör. müşterek ile birlikte 6 adet hattın sadece 1 ve 4 no.lu hattında kopma yapılabilmeli) yapılamamaktadır. bunlar ile ilgili geliştirme yapabilirseniz çok daha iyi olacağını düşünüyorum. iyi çalışmalar dilerim. bunları şikayet olarak değilde öneri olarak düşünürseniz çok sevinirim.
öncelikle teşekkür ederim ve güle güle kullanın.
Tedaş El kitabı 5'deki Cer kuvvetlerini programa tanımladım.3xSW+(Alpek-AER) için Aslında Şöyle yapabilirsiniz.
Aynı açı değerinden bi branşman daha ekleyebilirsiniz. Örnek resim ekledim.
Alpek Sigma hakkında dediğiniz gibi belirsizlik var.
Tedaş Meram Koordinatörlüğü 12 alıyor diye biliyorum. Alpek El Kitabında da Sigma 12 alınmış(ekte resimde). Bende buna istinaden program içerisinde 12 aldım. Tedaş'a yazı yazıp bunun kesinleştirilse iyi olur aslında.
Kopma hesabının aslına uygun şekilde seçime bağlı olması güzel olur aslında bu yönde benim arkadaşlardan da talep gelmişti. Bunu nasıl yapılabilirliğini biraz düşünmem ve bunun üzerinde çalışmam gerekiyor. Burası tamam , peki programı yaptıktan sonra birisine kontrol ve deneme yaptırmam gerekecek çünkü insan kendi hatasını görememektedir. birde sizin sunduğunuz gibi fikir sunmalı ki program daha kullanışlı hale gelmelidir.
 

Ekli dosyalar

 • Örnek.jpg
  Örnek.jpg
  135.8 KB · Görüntüleme: 15
 • Alpek.jpg
  Alpek.jpg
  253.3 KB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
114,940
Mesajlar
809,216
Kullanıcılar
420,433
Son üye
ekare

Yeni konular

Üst