Dinomo Yapmak

Bi iş için ufak bir dinamo yapacağım ama nasıl bir sargı teli kullanmam gerek 2 amper güç vermesi gerek en az

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
daha açık yazsan, talebemisin, ödevmi,
aklında bir duzenekmi var.
gerilim/akım degerleri vs vs

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bayağı gömmüşünüz [emoji4] talebe falan değilim ama dinomolarla ilgili hiç bilgi sahibi de değilim. Kaç volt olduğu önemli değil ama en az 2amper üretmesi lazım.

daha açık yazsan, talebemisin, ödevmi,
aklında bir duzenekmi var.
gerilim/akım degerleri vs vs
Gerilim önemli değil,akım en az 2a olması gerekiyor.

Başlığı görünce dinomo kievli fanatik bir taraftarın mesajı sandım :)
Pazardan ver 2 kilo patates desen pazarcı nevşehir mi? Afyon mu? Diye sorar. :) 2A lik dinamo !
Bunda garip olan nedir? Gerilim değeri önemli değil akımsa en az 2amper olması gerekiyo.

2 amper akımı nereden geçireceksiniz yük olarak ne kullanacaksınız.

Devlet sırrrı, kendısıyle dalga geçilmesin diye söylemıyor. madem sır, neden soruyorsun.
Emaye teller konusunu aç, ders notlarında veya net de, kaç mm. emaye tel 2 amper taşıyabilir, bak.

dinamolar vb birden çok sargı içerir :
misal adamlar burada rüzgar gülünü her bobin 2 adet 1 mm kablo bareber yanyana 37 tur sarmış, rüzgarlı günlerde 24 volt ve 10 amperden fazla akım almışlar..

wiring.jpg

Devlet sırrrı, kendısıyle dalga geçilmesin diye söylemıyor. madem sır, neden soruyorsun.
Emaye teller konusunu aç, ders notlarında veya net de, kaç mm. emaye tel 2 amper taşıyabilir, bak.
Niye ve ne için olduğunun bir önemi varmı ? basit bir soru sordum basit bir yanıt istedim o kadar.

Basit bir kaçtane led diyelim. ince telmi kullanmam gerek kalın telmi

Şunuda söylemek istedim. Bazen amotör kişiler hayal edemeyeceğiniz şeyler geliştirebilir. Yetenek vardır ama bilgi yoktur. Bilgi almak için giriyoruz buraya ön yargılarınızdan kurtulun. Ayrıca senin benimle dalga geçmen benim umrumda bile olmaz [emoji4]

dinamolar vb birden çok sargı içerir :
misal adamlar burada rüzgar gülünü her bobin 2 adet 1 mm kablo bareber yanyana 37 tur sarmış, rüzgarlı günlerde 24 volt ve 10 amperden fazla akım almışlar..

wiring.jpg
Teşekkür ederim. Buna benzer diğer örneklerede bi göz atayım ben

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri