Dinamodan ses çıkıyor ama çalışmıyor

Bizde bir motor 5m derin kuyudan çekip 10m yukardaki depoyu dolduruyor. Depo dolunca duruyor.
Diğer motor depoda ısınıp kullanılabilir sıcaklığa gelen suyu ev tesisatına veriyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bizde bir motor 5m derin kuyudan çekip 10m yukardaki depoyu dolduruyor. Depo dolunca duruyor.
Diğer motor depoda ısınıp kullanılabilir sıcaklığa gelen suyu ev tesisatına veriyor.

aynen benim sistem gibi. bende kuyudan tanka ,tanktanda eve basıyorum. ben de bi sökeyim belkide dediğiniz gibi paslanmıştır. sürekli içinde su var motorun sonuçta.

İçme suyu için tehlikeli olmaz mı ?
Biz içme suyu için değil kullanma suyu olarak kullanıyoruz.
Yine de önce çıkışı takmadan açık çalıştırıyorum. 1-2dk boşa akıyor. Sonra az deterjan damlatıp tekrar çalıştırıyorum. İyice temizleniyor.
Kuyu suyu içmeyi bırakalı çok oldu. Buralarda su kaynakları kirlendi. Kullanma suyuna da klor karıştırıyoruz.

Bizim köydeki pompa vardı bi bakayım onada haftaya
Merak ettim :D

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri