Dinamodan ses çıkıyor ama çalışmıyor

motordan ayrı bir de dinamo var zannettim o yüzden afalladım biraz. durum şimdi anlaşıldı.
şunu sormak isterim size.: sizin motorun emiş hattında klape gibi bişey var mı?

yok üstad, 3 metre üstünde tank var ondan geliyo su. bağ evi bu bahsettiğim ev, tanktan eve gelen tazzik az olduğundan araya bu motoru koydumda işte bahsettiğim gibi arada tekliyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
peki. normalde sizin kullandığınız pompa aşağı seviyedeki suyu yukarı çıkarmak için kullanılır. ama sizin su kaynağınız pompadan yukarda olduğu için pompanın susuz kalması mümkün görünmüyor. öyleyse yapılacak iş emiş hattına bir filtre takıp pompaya toz toprak vs gelmesine engel olmak. o duyduğunuz sesler de herhalde pompaya gelen çerçöp vs şeylerin çıkardığı sestir.

peki. normalde sizin kullandığınız pompa aşağı seviyedeki suyu yukarı çıkarmak için kullanılır. ama sizin su kaynağınız pompadan yukarda olduğu için pompanın susuz kalması mümkün görünmüyor. öyleyse yapılacak iş emiş hattına bir filtre takıp pompaya toz toprak vs gelmesine engel olmak. o duyduğunuz sesler de herhalde pompaya gelen çerçöp vs şeylerin çıkardığı sestir.

anladım üstad, teşekkürler. bir de öyle deneyim. peki 2. bahsettiğim konu için siz ne düşünüyorsunuz ?
bu motora tazzikli su bağlasam motor için bir sıkıntı yaratır mı ? yada elektrik üretse filan

yine başa sardık. elektriği nasıl üretmeyi düşünüyorsunuz.

yerçekimi ile su deposu yukarıda pompaya gerek yok aslında ama duşta sorun çıkarır

yine başa sardık. elektriği nasıl üretmeyi düşünüyorsunuz.

üstad, bu motora tanktan gelen su çok az tazikli, kuyudan gelen suyu motordan geçirip eve bağlamayı düşünüyorum. haliyle, motoru çevirecektir 1. sayfada Emirgkts üstad elektrik üretir demişti o na istinaden yazdım.

üstad, bu motora tanktan gelen su çok az tazikli, kuyudan gelen suyu motordan geçirip eve bağlamayı düşünüyorum. haliyle, motoru çevirecektir 1. sayfada Emirgkts üstad elektrik üretir demişti o na istinaden yazdım.
Teoride ve olması gereken bu

kusura bakmayın ben elektrik üretme olayında çuvalladım. başka arkadaşlar yardımcı olacaktır size. kolay gelsin.

Ben yıllardır yazları kullanırım. Kışın kullanılmadığında ve kuruduğunda rotor yatakları paslanır ve dönmez.
Her yaz takmadan önce arka kapağı söker pervaneyi çıkarır yatakları yağlarım. Boru anahtarıyla sıkışıklık gidene kadar çeviririm. Salyangoz yataklarına ve içine pas sökücü sıkar öyle takarım.

Ben yıllardır yazları kullanırım. Kışın kullanılmadığında ve kuruduğunda rotor yatakları paslanır ve dönmez.
Her yaz takmadan önce arka kapağı söker pervaneyi çıkarır yatakları yağlarım. Boru anahtarıyla sıkışıklık gidene kadar çeviririm. Salyangoz yataklarına ve içine pas sökücü sıkar öyle takarım.
İçme suyu için tehlikeli olmaz mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri