Dinamo akım sınırı

Çıkışında 24 V gerilim vermeye ayarlanmış bir dinamonun akım sınırı ne olur?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Gücüne göre değişir soruyu tersten sorarsan örneğin 380 voltla çalışan motorun akımı ne olur gibi bir soru ne kadar mantıklıysa bu soruda öyle

gücün formülü belli

Gücüne göre değişir soruyu tersten sorarsan örneğin 380 voltla çalışan motorun akımı ne olur gibi bir soru ne kadar mantıklıysa bu soruda öyle

gücün formülü belli
teşekkürler haklısınız sınırlyan bir parametre var elbetteki.Ben aslında ortalama bir standart akım değeri var mı diye sormak istedim.Yoksa dediğiniz gibi parametreler olmadan tespit edilemez.Ben sadece bu bir standartlaşmış değer mi onu öğrenmek istedim.

Çıkışında 24 V gerilim vermeye ayarlanmış bir dinamonun akım sınırı ne olur?
merhaba mesela söyle ifade edim diyelim bir taksi dinamosu ve değerlerde 24 volt 50 amper üzerinde yazan değer olsun bu dinamo tam devşrde bu akımı üretir demek ama devrinin yarısında dönüyor olursa yaklaşık 24 volt 25 amper cıvarı bir akım verir yani bir dinamonun gerilimi bobinin sarımından akımı ise bobin teelinin kesitinden aldığını söyleye biliriz birde şu husus var tabi dc gerilimde devirle gerilim ilişkili devir arttıkça gerilimde ayarlanan değerine ve biraz üstüne çıkabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri