Dinamik UPS mi Statik UPS mi ?

turan35

Üye
Selam arkadaşlar dinamik ups ve statik ups arasındaki farkları teknik bir dille anlatabilecek bir arkadaşım var mı ? Bunlardan herhangi birini fabrikada kullanmış avantajlarını ve dezavantajlarını bilen arkadaş var mıdır ? Yeni kurulacak fabrikamız için teklif isteyeceğim o yüzden ciddi bir meseledir. Saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dinamik UPS leri genişçe incelemenizde yarar var.Kritik yerler için,daha uygundur.Aynı zamanda,kompanzasyon ünitesi ! olarak da yararlanabilirsiniz.Enerji dalgalanmaları sizi çok rahatsız edecek ise,pahalı olmasına rağmen ,dinamik UPS daha uygun bir çözümdür.Sn. Er-
doğan Öktem beyden ( 05322523194 ) ,eksik bilgilerinizi tamamlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yardımınız için teşekkürler. Bana kalsa düşünmeden Dinamik UPS koyarım ama fiyatları çok pahalı. Yaşlı uzman Enel şirketinin pdf i taraflı hazırlandığı için geçerliliğini kabul etmek çok mümkün değil. Eğer siz yaşadığınız sorunları paylaşabilirseniz bu daha yararlı olacaktır. Sayın Fahri Yetiş direk kendisini aramam bir sorun teşkil eder mi

Hayır.Öyle olsa,adres vermezdim.

Ekli dosyalar

• HITEC Dinamik Tip Kesintisiz Güç Kaynaginin Avantajlari.rar
    66.5 KB · Görüntüleme: 36
şimdi arkadaşım eğer sabit yükün var ise ve de çok önemli kesinti sorunun var ise elbette ki dinamik ups daha iyi .. ama işletmesi maliyetli arıza olursa durum çok vahim. genelden olanları anlatmak istemiyorum.
normal ups alırsanda akü maliyetleri çok fazla Bakım maliyetleri de fazla bu 1. kıyaslama

dinamik ups aldığın zaman kompanzasyona gerek yok bu 1 artı
dinamik ups servisi pahalı bu bir eksi
burda marka vermek istemiyorum yeni bir dinamik ups firması havalı vakumlu kaplin yapmış onlar kırılmadan kavrıyor . bazı markaların kaplini sık sık kırılıyor
bu kaplin ve rulmanları türkiyede değiştirebilecek adam yok yurtdışından geliyorlar . bu büyük handikap
kullanan bir kaç yer biliyorum çok menün olanlar var satanlar var satmaya çalışanlar var hangisini isterseniz özelden yazın numarasını vereyim .. ..

teknik olarak dinamik ups şöle çalışıyor. siz her koşulda elektriğinizi alternatörünüzden temiz ve düzgün bir şekilde alıyorsunuz . nomal enerjiniz elektrik motoruna giriyor siz sadece motorunuzu tahrik ediyorsunuz . elektrik kesildiği andan itibaren dinamik upsin volanı ve yardımcı ekipmanları 10 saniye veya 15 saniye daha volanı merkaç gücü ile dönderiyor. bu arada dizel çalışıp alternatörü kavrıyor ve devam ediyor...
tabi ayda yılda birde olsa nadirde olsa bu kavrama anında oluyor ne oluyorsa.
ayrıca dizelede çok iyi bakmak lazım sürekli kontrol etmek lazım dizel çalışmazsa zaten yapcak bişi yok ...

Teşekkür ederim servetd bu arada imzanız çok hoşuma gitti aldım umarım kızmazsınız.

Teşekkür ederim yaşlı uzman Hitecle görüşme halindeyiz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri