Dimmer ayarlama sorunu

http://estr.panasonic.com/panel/upload/Viko_Genel_Katalog.pdf
adresinde viko katoloğu incelediğinizde sadece tek bir tip Pro Dimmer RL 6-100W
(LED Dimmer) ürünün dim özellikli LED ampülü ayarlayabilecği belitiliyor.Diğerleri Akkor tip klasik veya halojen tip ampülerle kullanılabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet bu ürün Dim edilebilir LED ampüllerde kullanılıyor. O yüzden 6W.

merhaba arkadaşlar. konu baya eski ama sorunlar aynı. bende led spot dimleneceği için Pro Dimmer RL 6-100W ürün aldım. spotlarım 15W ve 6 adet. deneme amaçlı 1 adet spot dimleyebiliyorum fakat 6 adet spotta işe yaramıyor. sorun ne olabilir. güç toplam 90W normalde yeterli olmalı.

Bildiğim kadarıyla led aydınlatmaların hiç biri dimmer ile kullanılamıyor

6 adet led lambaya 1 adet 25 watt armut ampul paralel tak öyle dene. gücü yetmezse standart dimmer kullan.

merhaba arkadaşlar. konu baya eski ama sorunlar aynı. bende led spot dimleneceği için Pro Dimmer RL 6-100W ürün aldım. spotlarım 15W ve 6 adet. deneme amaçlı 1 adet spot dimleyebiliyorum fakat 6 adet spotta işe yaramıyor. sorun ne olabilir. güç toplam 90W normalde yeterli olmalı.

Ürünün dim edilebilir LED ile kullanımında, açıklamada da görüleceği üzere "minumum dim seviyesi ayarı" yapılması gerekir.
Bu ayar 'doğru şekilde' yapıldıktan sonra sorun yaşanırsa LED sayısını düşürerek denemeniz gerekir.
Ürünün max. çıkış gücü 100w.
6 Adet 15w max. güce yakın.
Adsız.png

Ürünün dim edilebilir LED ile kullanımında, açıklamada da görüleceği üzere "minumum dim seviyesi ayarı" yapılması gerekir.
Bu ayar 'doğru şekilde' yapıldıktan sonra sorun yaşanırsa LED sayısını düşürerek denemeniz gerekir.
Ürünün max. çıkış gücü 100w.
6 Adet 15w max. güce yakın.
Ekli dosyayı görüntüle 62218

merhaba, cevap için teşekkür ederim ama dediğiniz gibi seviye ayarı yapmama rağmen olmadı. 6 adet led spot sayısını da düşürmem mümkün değil. acaba RL 6-100 yerine RL 20-500W/VA kullansam sorun olurmu.

merhaba, cevap için teşekkür ederim ama dediğiniz gibi seviye ayarı yapmama rağmen olmadı. 6 adet led spot sayısını da düşürmem mümkün değil. acaba RL 6-100 yerine RL 20-500W/VA kullansam sorun olurmu.
RL 20-500 min. çıkış gücü 20w. sizin Led'ler 15w. Yani en düşük çıkışta dahi Led'in gücünden yüksek. Bu durumda DIM olayından verim almanız mümkün değil.
Denemek için de olsa LED sayısını azaltarak sonuca bakın. Verimli olursa devreyi 2'ye bölme şeklinde alternatif yollar düşünülebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri