dimmer 5'li komütatör

Ustalarım mrb..Bir dimmer 5'li komutatör anahtarla en fazla kaç tane vantilatörü bağlayabilirz? Peki bir de sarhoş vantilatörler var ve bunların dimmer komutatör anahtarı 4'lü oluyor...4'lü komutatör ile en fazla kaç tane sarhoş vantilatörü çalıştırabilirz? saygılar....Soru basitse şimdiden profesyönel ustalarımızdan özür diliyorum...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Etiket ne diyor watt değeri?

Hocam soru basit te olsa zor da olsa maksat bilgi paylaşımı olsun...

eğer içinde trafolu vs vs düzenek varsa bilemem ama 200 w rahat kaldırması gerekir.

etiket değerine göre ürettilerse/taktılarsa 45w üstüne çıkmamalı.

Saygılar...

bu değeri aşmamak şartıyla birden fazla diyeceğim ama mümkün değil 1 adet bağlanabilir diyorum.

eğer içinde trafolu vs vs düzenek varsa bilemem ama 200 w rahat kaldırması gerekir.

Saygılar...
Mrb ustam..ne bileyim ustam ne zaman bişey sorsam bazıları çıkıp alay ediyor benimle..artık böyle yazıyorum..anahtarın içinde bobin var zaten...200 watı kaldırıyorsa o zaman ortala 4 tane vantilatörü kaldırabilir öyle mi?

Saygılar...
sayın kocaeli klımacı mrb..Bu senin alanın soğutma sistemi yani Sen varken bize laf düşmez...:eek:Yalnız neye dayanarak 200 watt dedin? Bu vantilatör anahtarları en fazla 200 watı mı kaldırıyor?
Ama bazı yerlerde mesela cami gibi ortamlarda 1 anahtara 2 vantilatör bağlamışlardı gördüm..Ben asla bağlamam ama onu da söleyeyim...

sayın kocaeli klımacı mrb..Bu senin alanın soğutma sistemi yani Sen varken bize laf düşmez...:eek:Yalnız neye dayanarak 200 watt dedin? Bu vantilatör anahtarları en fazla 200 watı mı kaldırıyor?
Ama bazı yerlerde mesela cami gibi ortamlarda 1 anahtara 2 vantilatör bağlamışlardı gördüm..Ben asla bağlamam ama onu da söleyeyim...

Estağrifullah Sayın DGN FRT ;

Çok teşekkür ederim :)

Aslında (max) 2kW olanları bile var ama genelinde küçük olanları (max)1.5 amper (max)2.5 amper gibi değerlere sahip. ama işin sağlam olması için 200w şeklinde bir yorumda bulundum ...

Saygılarımla...

Estağrifullah Sayın DGN FRT ;

Çok teşekkür ederim :)

Aslında (max) 2kW olanları bile var ama genelinde küçük olanları (max)1.5 amper (max)2.5 amper gibi değerlere sahip. ama işin sağlam olması için 200w şeklinde bir yorumda bulundum ...

Saygılarımla...
ustam dediğine göre en az 4 tane vantilatör bağlayabilir miyiz bu vantilatör anahtarına?

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri